ФГТУ – 25 років: це наша історія! Ендрю Афенс: «Мрія стала реальністю»

«Сьогодні не тільки радісний день для всіх греків, сьогодні один із найкращих днів у моєму житті. Спасибі уряду Греції за те, що завдяки йому існує САЕ (Всесвітня Рада греків зарубіжжя), тому що без САЕ ми б не змогли почати реалізовувати нашу медичну програму допомоги нашим братам”.

Цими словами президент САЕ Е.Афенс почав своє вітання на відкритті сучасного діагностичного центру САЕ у Маріуполі, яке здійснювали головний меценат діагностичного центру пан Андоніс Дудос, президент “Товариства друзів САЕ”, заступник міністра закордонних справ Греції Янніс Макріотіс, лідер партії “Нова демократія” Константінос Караманліс і голова постійного міжпартійного комітету парламенту у справах греків зарубіжжя пан Григоріс Ніотіс.

Заступник міністра закордонних справ Греції Я.Макріотіс передав усім присутнім вітання від прем’єр-міністра Греції К.Сімітіса і міністра закордонних справ Греції Г. Папандреу. Він насамперед привітав президента САЕ Е.Афенса і подякував йому за мрію і віру в здійснення Медпрограми САЕ, а також всіх, хто допомагав йому і завершив розпочату справу, зокрема, головного спонсора діагностичного центру А.Дудоса. Він висловив задоволення побратимством клініки Іпократіо м.Салонікі з медичним діагностичним центром САЕ в Маріуполі. Пан Макріотіс розповів про завершену програму МЗС Греції щодо греків Приазов’я, вказавши її головні цілі – підтримка Медпрограми, поширення грецької мови і організація різних заходів одноплемінників.

Голова “Товариства друзів САЕ” пан А.Дудос, який підніс такий дар в пам’ять про своїх батьків Костянтина і Змарагді Дудос, також висловив велику радість і зазначив, що він дуже радий виконати хоча б маленьку частину того боргу, який він відчуває як грек по відношенню до греків даного регіону. За його словами, найбільшою чеснотою грека є ціннісне ставлення до історії, яка продовжує існувати до сьогоднішнього дня.

Лідер “Нової демократії” К.Караманліс зі свого боку привітав САЕ, зокрема, його президента Афенса, за медичну допомогу, яка є величезною допомогою для одноплемінників в країнах колишнього СРСР і Албанії. Він заявив, що новим діагностичним центром САЕ в Маріуполі відкривається нова епоха, де потрібні нові ініціативи для полегшення життя греків.

Президент міжпартійного комітету у справах греків зарубіжжя Г.Ніотіс передав привіт від голови грецького парламенту А.Какламаніса і відзначив інтерес і повагу парламенту по відношенню до греків Приазов’я. Він також зазначив, що Грецька держава завжди на стороні САЕ.

Мер Маріуполя Юрій Хотлубей сердечно подякував президенту САЕ пану Афенсу і Грецькій державі за дорогий подарунок всьому населенню Донеччини в дні святкування 225-річчя заснування міста греком Митрополитом Ігнатієм, який очолив переселення греків з Криму.

Джеррі Обендорфер передав привіт від МЗС Америки і зазначив, що в цей день він відчуває себе і греком, і українцем, а також зобов’язався постійно підтримувати медичні програми САЕ.

З теплими словами подяки САЕ, Грецькій державі і всім партіям Греції від імені греків Маріуполя звернулася голова Федерації грецьких товариств України пані Олександра Проценко-Пічаджи.

Відкриття нового діагностичного центру САЕ в Маріуполі вшанували своєю присутністю посол Греції в Україні Панайотіс Гумас, депутати П.Молівіатіс, П.Скандалакіс, перший заступник голови Комітету у справах греків зарубіжжя П.Фундукіду, В.Меімаракіс, депутат Європарламенту пан Фоліас, номарх Салонік П.Псоміадіс, голова центру «Чорного моря» пан Адамідіс, представники українського парламенту і громадськість регіону.

Діагностичний центр в Маріуполі – один з найсучасніших в Україні і найбільший медичний центр САЕ…

Анатолій Балджи
(газета «Елліни України», жовтень 2003 р.)