Митрополиту і меру Керкіри в Греції загрожує суд за богослужіння в карантин

У Вербну неділю митрополит Нектарій провів службу в церкві Святого Спиридона. Влада Греції завела кримінальну справу і оголосила в розшук всіх учасників богослужіння.

За порушення заборони на проведення релігійних служб в умовах введеного в країні карантину влада Греції порушила кримінальну справу стосовно митрополита Керкірського, Паксійського і Діапонтійських островів Нектарія, мера міста Керкіра Меролі Ідре, а також голови муніципальної ради Димитріоса Металліноса. Про це повідомляє РІА Новини з посиланням на грецькі ЗМІ.

У неділю, 12 квітня 2020 року, митрополит Керкіри звершив Божественну літургію і таїнство Причастя в церкві Святого Спиридона, на якій були присутні близько 20 осіб, в тому числі представники місцевої влади. Ієрарха і всіх учасників богослужіння оголосили в розшук, повідомив прокурор першої інстанції Діонісіос Лампрідіс.

За його словами, судова процедура дотримуватиметься як для митрополита, так і для посадових осіб, які були присутні на літургії в храмі.

Учасників богослужіння звинувачують в порушенні рішень уряду, що мають силу закону, і відповідних рішень міністрів освіти та охорони здоров’я, які «забороняють присутність громадськості, служби, релігійні ритуали і всілякі релігійні церемонії у всіх без винятку місцях релігійного поклоніння всіх релігій».

Через епідемію коронавируса суди в Греції не працюють, але прокуратура Ареопагу (Верховного суду) наполягає на розгляді справ порушників карантинних заходів, тому справа митрополита і високопоставлених чиновників Керкири розглядатиме спеціальний суд.