ФГТУ – 25 років: Народний вокальний ансамбль «МАДЖАРОТІС»

Народний вокальний ансамбль «Маджаротіс» – яскраве самобутнє явище в історії вокальної культури села Урзуф  Мангушського району, виконавець і пропагандист кращих зразків сучасної та народної пісні. Його велична, духовна краса, свята непохитна віра в правду свого діла об’єднала 6 жінок в одне-єдине чисте та ніжне. Любов Раїзова, Ірина Твердун, Оксана Аліпа, Тетяна Банцевіч, Ірина Чухно,  Олена Ворошик, Олена Осовалюк  –  всі вони різні за характером, віком, професіями, та усіх їх об’єднує  любов до співу, прагнення нести насолоду глядачам.

Творче життя ансамблю почалось у 1994 році. Керівник колективу Раїзова Любов Іллівна (11.10.1965 р.н.)  закінчила Полтавський державний педагогічний інститут за фахом викладач музичного мистецтва. Прагне вдосконалити виконавську майстерність, наближаючи її до професіоналізму.

 

У 2012 році вокальному ансамблю «Маджаротіс»  було присвоєно почесне звання «народний» Родзинкою колективу є прагнення поєднати у своїй творчості вокал та елементи хореографії. Цінним у творчій практиці є спів  accapela, де зберігаються в первозданній красі та багатстві славні традиції багатоголосся. Велика увага приділяється розвитку техніки ансамблевого співу, глибокому проникненню у зміст виконуваних творів, цікавій інтерпретації. Колектив звучить емоційно, виразно та в водночас задушевно та оригінально. Цікавих сторінок у біографії ансамблю за останні  роки немало. Це творчі виступи та перемоги на різноманітних сценах. Найбільш значимі:

– лауреати Всеукраїнського фестивалю «Всі ми діти твої Україна»

– лауреати  I та ІІ ст..Міжнародного фестивалю-конкурсу грецької пісні імені Тамари Каци

-учасники Всеукраїнського фестивалю грецької культури «Мега Йорти»

– учасники Міжнародного фестивалю «Культура без кордонів» (Греція)

– лауреати фестивалю стрілецької пісні «Красне поле» у місті Хуст Закарпатської області.

Народний вокальний ансамбль «Маджаротіс» багаторазові лауреати районних фестивалів «Вогонь Еллади», «Богат талантами наш край». Жодне свято села не проходить без участі колективу. Від концерту до концерту розквітає народний жіночий вокальний ансамбль «Маджаротіс». Самобутнє мистецтво ансамблевого виконання наповнює серця животворною силою пісні – їх чаруючи мелодії лунають у Приазов’ї, як голос душі народної, сповненої безмежної любові до Батьківщини. Усі, хто в натхненній праці творить біографію «Маджаротіс», хто душею і серцем вболіває за її красу і вдачу, хто береже і примножує її духовні багатства, по праву є митцем.