Звернення Заступника Міністра закордонних справ Грецької Республіки пана Константіноса Власіса

Звернення Заступника Міністра закордонних справ Грецької Республіки пана Константіноса Власіса до грецької Діаспори з нагоди святкування Великодня
 
Дорогі співвітчизники та співвітчизниці,
греки та грекині всього світу!
 
Цього року Страсний Тиждень безумовно відрізняється від попередніх років. За звичайних обставин ці передсвяткові дні ми зустрічаємо у храмах для того, щоб всі разом у благочестивій атмосфері змогли відчути це найбільше християнське свято. Грецький Великдень є єдиним священним таїнством, яке робить нас причетними до Страждань, Розп’яття та Воскресіння Господа. Це досвід, який являє собою невід’ємну частину традицій та спадщини нашого краю, нашої грецької ідентичності.
 
Ми всі хотіли б відсвяткувати Великдень і цього року так, як тільки ми, греки, вміємо святкувати. У наших рідних містах, біля наших рідних. Однак, ситуація, що склалася, не дозволяє нам цього здійснити. У цьому році, який відзначився пандемією коронавірусу, не може бути іншого пріоритету ніж єдине – зберегти своє здоров’я та здоров’я своїх ближніх. Ось чому ми дотримуємось вказівок спеціалістів, залишаємось вдома, поряд з тими, хто потребує нашої допомоги.
 
У цей важкий час мої думки та думки усіх нас тут, на нашій Батьківщині, завжди поряд з вами, з греками та грекинями Діаспори, які зазнають випробувань далеко від нашого краю. Залишайтеся згуртованими, з вірою та оптимізмом. Із своєю Батьківщиною у душі ви отримаєте невичерпну силу. Зрештою, ви знайомі із труднощами. Та знаєте, що у найгірші моменти життя наша любов до Греції є компасом, що допомагає пройти найбільш складні стежки.
 
Великдень цього року буде для всіх нас іншим. Однак це не означає, що ми не можемо відчути найглибше значення цих днів. Яким би складним не було випробування, в кінці шляху завжди є Світло та Надія. І цей кінець не далеко.
 
Бажаю Світлого Христового Воскресіння, Гарного Великодня і здоров’я у всьому світі. Бажаю, щоб у наступному році ми змогли відсвяткувати ці дні здоровими із своїми рідними, де б вони не знаходились.
 
КОНСТАНТІНОС ВЛАСІС