Привітання Мера муніципалітету Зографу Васіліоса Тодаса з нагоди 25-річного ювілею ФГТУ

Україна займає особливе місце у серці греків! Ми не забуваємо, що саме в Одесі були зрощені паростки нашої національної незалежності через утворення Філікі Етерії.

Грецька діаспора в Україні, переживши випробовування століть та переселення Великої Катерини, до сьогодення є супутником греків у тяжких перипетіях на шляху історії.        

Муніципалітет району Зографу та його громадяни виражають щирі почуття дружби та любові до свої братів в Україні! Побратимство з Сартаною та розвиток справжніх братських відносин з мерією Маріуполя поєднали нас духовними узами. Через кризисне становище ми дещо послабили наші візити, однак ми вас не забули, а той факт, що ви потерпаєте від жахіття військових дій не дає нам спокій, наші думки постійно з вами!

Тому 25-річний ювілей Федерації грецьких товариств України дає новий привід для підйому національної свідомості і грецького духу наших братів у Приазов’ї! З нагоди 25-річчя бажаємо вам завжди підтримувати єдність наших співвітчизників, зберігати свою грецьку ідентичність у дружній Україні та поширювати грецьку мову усім нашим братам-співвітчизникам.

Від щирого серця бажаємо вам терпіння у продовженні вашої неоціненної діяльності, яку ви здійснюєте за допомогою еллінізму, та нехай кожен наступний ювілей буде прикладом єдності та співпраці між нами та греками України!

Мер району Зографу постійно слідкує за новинами у Маріуполі, захоплюється вашою боротьбою та сподівається, що незабаром, після подолання всесвітньої кризи, буде у готовності відповісти на актуальні потреби, які ставлять сьогоднішні умови. Особливі привітання Олександрі Іванівні!

З дружньою любов’ю, Мер муніципалітету Зографу,

Васіліос Тодас