ФГТУ – 25 років! Грецька освіта в Україні: ЛЬВІВ

Західно-Українське грецьке національно-культурне товариство ім.К.Корніактоса, створенне у 1998 році у Львові, від початку свого існування організувало роботу грецької недільної школи.

Перші уроки  новогрецької проходили у приміщенні катедри Патологічної анатомії Львівського медичного інституту. Викладала тоді мову Римма Харабадот (авторка новогрецько-румейсько-новогрецького словника), яка закінчила катедру класичної філології Львівського Університету.

Учні грецької недільної школи ЗУГНКТ ім. Корніактоса. 2015 р.

Вагомий внесок у розвиток навчального процесу недільної школи вніс Валентин Терзов – історик за освітою.  Він виріс в сім’ї понтійського грека, тому з дитинства знав новогрецьку.

На початку свого нелегкого шляху школа стикнулись з багатьма проблемами: відсутність власного приміщення, методики викладання, підручників. Слухачами школи були діти греків, яких обєднала любов до мови та культури греків. За допомогою Федерації грецьких товариств України поступово товариство було забезпечено  підручниками по вивченню мови та методичним матеріалом, який допомагав вчителям  у роботі. Бібліотека товариства щороку  збагачувалась також  історичною та художньою літературою на грецьку тематику.

У 1998 році за сприяння ФГТУ членкиню товариства Ірину Євкарпіді було відправлено на 8 місяців  в м. Піргос (Пелопоннес, Греція)  для вивчення новогрецької мови, яка після повернення у Львів викладала новогрецьку мову та літературу не тільки слухачам недільної школи, а й курсантам Академії сухопутних військ м. Львова на базі катедри іноземних мов. Ця катедра готувала чудових спеціалістів з поглибленими знаннями щонайменше 5-ох  іноземних мов для роботи військовими перекладачами в Збройних силах України.

В подальшому Ірина постійно удосконалювала знання з новогрецької. Вона була учасницею багатьох освітніх програм, які проходили в Греції та на Кіпрі: в Афінському університеті ім. Аристотеля, Кіпрському педагогічному інституті (м. Левкосія), Критському педагогічному університеті (м. Ретімно).

З часом товариство греків звернулося до Посольства Греції в Україні із проханням  надіслати у Львів викладача  із Греції. Після неодноразових  звернень прохання товариства було задовільнено і Міністерством освіти і релігії Греції у Львів було відряджено  «носія грецької мови» Анастасіоса Зорбаса. Спочатку він просто відвідував уроки новогрецької у недільній школі та лекції в Академії, щоб перейняти український досвід викладання іноземної мови,  потім освоївся і почав проводити заняття разом з Іриною Євкарпіді, а згодом і  самостійно.

На уроці грецької мови. Візит Координатора відділу освіти Посольства Греції в Україні пана Котціоніса. Львів. 2000 р.

Так працював А. Зорбас 15 років до тих пір, поки на заміну  приїхав Христос Евангелідіс, викладач із Греції, який працював вже багато років у маріупольських школах  та Маріупольському державному університеті, тому мав достатній досвід у роботі з іноземними слухачами.

Зустріч з Послом України в Греції Валерієм Цибухом. Львів, 2005 р.

Урок грецької мови. Голова ЗУГНКТ ім. Корніактоса. Надія Євкарпіді та учні.

Виступ викладача грецької мови А. Зорбаса. Львів, 2006 р.

 

 

Голова товариства Надія Євкарпіді з вокальним колективом. Львів, 2006 р.

Голова товариства Надія Євкарпіді, викладачі грецької мови І. Євкарпіді, А.Зорбас та предтавник посольсьва Греції в Україні. Філармонія, Львів, 2011р.

Наразі товариство має плідну співпрацю з  Ельзою Калему – викладачкою із Греції, яка має понтійське коріння, великий досвід викладання в недільних школах різних країн.

Інформацію надано Західно-Українським грецьким

національно-культурним товариством ім. К. Корніактоса.