ФГТУ – 25 років! Грецька освіта в Україні: БЕРДЯНСЬК

Бердянськ не є місцем компактного проживання греків, але питання про необхідність вивчення новогрецької мови було першочерговим для вирішення.

З першого дня заснування члени Бердянського грецького міського товариста мали можливість вивчати мову своїх предків. Спочатку  це були боязкі спроби силами ентузіастів, зокрема професора Бердянського педагогічного університету Ставрулова Ю.Г.

Анна Шеїн

Потім, завдяки підтримці Федерації грецьких товариств України та співпраці з Маріупольським гуманітарним університетом, протягом восьми років факультативні курси для студентів АРІУ і заняття в недільній школі для членів товариства вели випускники Маріупольського гуманітарного університету. Звичайно, все було не дуже просто: викладачі мінялися, не завжди мали можливість без перерви викладати мову, були проблеми з транспортом, проживанням. Але, не дивлячись на всі труднощі і перепони, ми не здавалися.

У 2005 році ФГТУ направила голову молодіжного грецького товариства Анну Шеїн на курси підготовки викладачів новогрецької мови на Кіпр, які вона закінчила з результатом «πολύ καλά».

Анна Шеїн – викладач новогрецької мови

Нарешті у нас з’явився свій вчитель і відразу вирішилася маса проблем: безперервно запрацювала недільна школа для членів товариства, в ЗОШ №11 запрацював, поки факультативно, клас новогрецької мови, де школярі використовували комп’ютерну програму «Μαργαρίτα» для вивчення мови, на Олімпіаді з новогрецької мови наша Анастасія Куюмчіева зайняла I місце.

Але, на превеликий жаль, смерть забрала від нас талановиту вчительку, чудову дівчину, світлу та життєрадісну людину. У 2014 році в канун Світлої Пасхи життя Анни обірвалося. Нам дуже тебе не вистачає, Аннушка. Любимо, пам’ятаємо і, в пам’ять про тебе, не втрачаємо надії на відродження викладання новогрецької мови для еллінів Бердянська.