Повернення додому

22 квітня з Афін в Україну вирушила колонна з двох автобусів і поліцейського супроводу з членами екіпажу судна «Eleftherios Venizelos», які відбули з Греції на Батьківщину. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє Посольство України у Греції.

69 моряків, з яких 60 – громадяни України, повертаються з рейсу, який вийшов зовсім незвичайним.
Після діагостування коронавірусної інфекції у членів екіпажу судна, яке прибуло на рейд порту Пірей, розпочалася безперервна підтримка моряків консулами Посольства України в Греції, що тривала місяць.
Нашим консулам довелося працювати невтомно щодня, щоб цей, тепер уже омріяний «рейс додому», відбувся. Для цього тривали напружені щоденні перемовини з грецькими інституціями й турецькою компанією – оператором судна.


Фінальними клопотами, які наближали повернення моряків, стали пошуки надійного перевізника. Консулам довелося прокладати, в буквальному сенсі, шлях додому та «відкривати кордон» з Болгарією, де після завершення процедури пропуску через кордон і проставлення відповідних штампів щодо вїзду в Болгарію … наших громадян затримали на 24 години. Весь цей час утримуваних в транзитній зоні членів екіпажу судна – зовсім юних хлопців та дівчат, підтримував консул України в Салоніках.
Дякуємо Міністерству закордонних справ Греції, Міністерству охорони громадян, Міністерству охорони здоров’я, Національній Організації громадського здоров’я Греції за комфортне перебування під час обсервації наших громадян у готелях та забезпечення їм необхідної медичної допомоги.
Спецоперація «Повернення додому», сподіваємося, матиме успішне і якнайшвидше завершення.
Випробування майже позаду, щасливої дороги додому!