ФГТУ – 25 років: Народний грецький фольклорний ансамбль пісні і танцю «Сартанські самоцвіти»

Ансамбль “Сартанські самоцвіти” був створений у 1935 році. У 1982 році колективу присвоєно почесне звання «Народний».

Ансамбль має свій неповторний творчий стиль. Особливістю даного колективу є збереження національних традицій та колориту грецького народу.

Колектив постійно працює над втіленням національного колориту і шляхом підвищення виконавчої майстерності, глибокого вивчення історії та традицій грецького та українського народів зберігає нематеріальні культурні надбання.

У теперішній час до складу колективу входять 70 чоловік (вокальна, танцювальна та інструментальна групи). У репертуарі ансамблю пісні та музика греків Приазов’я, історико-побутові пісні, історичні, лирічні, обрядові, колискові пісні, акапельні пісні, танці кіпріотів. Керівниками колективу проводиться велика робота із збирання рідкісних матеріалів народної творчості.

У грудні 2014 року ансамбль взяв участь у Міжнародному фестивалі «Зимові визарунки» (нагорода I – премія).

У січні 2015 року ансамбль взяв участь у конкурсі «Таланти твої Маріуполь», виступав у Гала-концерті. В цьому ж місяці «Сартанські Самоцвіти» взяли участь у Міжнародному святі танцю «Різдвяні свята».

У лютому 2015 року Народний фольклорний грецький ансамбль пісні і танцю «Сартанські Самоцвіти» бере участь у Регіональному фестивалі народної творчості.

У квітні 2015 року ансамбль бере участь у XVII Всеукраїнській олімпіаді з грецької художньої творчості.

У листопаді 2015 року ансамбль бере участь у Всеукраїнському святі танцю «Маріуполь танцювальний».

У квітні 2016 року Народний фольклорний грецький ансамбль пісні і танцю «Сартанські Самоцвіти» був запрошений до міста Радехів, міста Львова. Для участі у заходах в рамках культурної співпраці між громадами Львова та Маріуполя.

У липні 2016 року танцювальна группа ансамблю «Сартанські Самоцвіти» приймала участь у творчому звіті колективів Донецької області « Донецьк- перезавантаження».

У вересні місяці 2016 року ансамбль «Сартанські Самоцвіти» здійснив ювілейний тур до Греції, прийнявши участь у заходах в рамках розвитку всебічних контактів і укладання договору побратимських відносин між
селищем Сартана та островом Кіфнос.

У жовтні місяці 2019 року ансамбль брав участь фестивалі різноманіття «Вулик культур», котрий проходив у селищі Вигода Долинського району Івано-Франківської області . Фестиваль організувала громадська організація «Молода Просвіта Прикарпаття» за за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у партнерстві з Вигодською об’єднаною територіальною громадою.

Також у 2019 році в грудні місяці учасники танцювальної групи ансамблю «Сартанські самоцвіти» (керівник Людмила Теребінкіна) виступали у концертному холі “Royal” у м.Патри.( Греція).У рамках концертної програми було представлено неповторну культуру надазовських греків.

Ансамбль пісні і танцю «Сартанські самоцвіти» – постійний учасник культурних заходів, що проводяться в селищі Сартана, є постійним учасником всіх заходах, які проходять у Маріуполі та прилеглих територіях, частий гість на підприємствах, організаціях міста, бере активну участь в обласних, Всеукраїнських, міжнародних фестивалях.

Учасники Народного грецького фольклорного ансамблю пісні і танцю «Сартанські самоцвіти» постійно виступають перед ветеранами Другої світової війни, перед школярами, студентами вищих навчальних закладів тощо. Протягом останніх років колектив брав участь у багатьох культурно-мистецьких заходах різного рівня.

Високопрофесійний виконавський рівень Народного грецького фольклорного ансамблю пісні і танцю «Сартанські самоцвіти» не перестає дивувати й дарувати радість глядачам, ілюструє високу виконавську культуру.

До колективу залучаються діти, молодь, зберігається зв’язок і бережне відношення до національних традицій свого народу.

Колектив має Подяки, Грамоти, Дипломи, нагороди.
Робота колективу висвітлюється в засобах масової інформації.

В.О. Костиць,
Директор
МБК ім. Т. Каци.
Фото: Лев Сандалов.