ФГТУ – 25 років. Як все починалось: Мелітопольське товариство греків

8-9 квітня 1995 р. у м. Маріуполь було створено Федерацію грецьких товариств України і серед її 17 засновників вагомий внесок зроблено Мелітопольським товариством греків, яке представляло в новоствореній Федерації Запорізьку область.

Ініціатором заснування Мелітопольського товариства греків був заступник директора міського ПТУ № 24 , керівник спортивного комплексу закладу – Валентин Макропуло.

Валентин Макропуло

У вересні 1991 р. у Мелітополі була організована ініціативна група у складі Василя й Олександра Авраміді, Сафрона Аліпи, Володимира Фтіца, Івана Захарі, Павла Шаповалова, яка ухвалила рішення про створення міського товариства греків.

З моменту свого заснування і до березня 2019 року Мелітопольське товариство греків очолював його ініціатор і засновник Валентин Макропуло. В цей період, під його керівництвом, в грецькому товаристві було організовано функціонування недільної школи з вивчення новогрецької мови, створено вокальний ансамбль “Золота амфора”, облаштовано офіс грецького товариства та велика кількість інших, не менш значних подій.

У грудні 1999 р. в Мелітополі, за безпосередньої участі Мелітопольського товариства греків, було створено організацію грецької молоді. Її першим головою був обраний Олексій Мальцев, залишивший цю посаду у 2009 році. Впродовж кількох наступних років він був заступником голови, а згодом, у березні 2019 року, стає головою Мелітопольського товариства греків.

Олексій Мальцев

У 25-річну історію ФГТУ зробили свій скромний внесок ті мелітопольські греки, які в різні роки обиралися до її керівних органів. Це члени конгресу ФГТУ Костянтин Лухтура, Тетяна Дюжикова, Олексій Мальцев, член ревізійної комісії Ірина Шаповал.

З 1997 р. Валентин Макропуло є членом Президії й одним з заступників голови Федерації грецьких товариств України.

За минулі роки троє представників нашого товариства – В. Макропуло, Т. Дюжикова й О. Мальцев були делегатами п’яти всесвітніх і європейських з’їздів греків зарубіжжя.