Греція вперше за карантин впустила на територію країни мігрантів

Табір на острові Лесбос був сильно переповнений.

Греція вперше за час карантину відновила перевезення мігрантів з таборів на материк, щоб полегшити перенаселеність у таборах під час пандемії. Про це пише видання The Greek Herald.

За словами співробітників поліції Греції, 395 мігрантів були переміщені з табору Морія у неділю ввечері та прибудуть до порту Пірей в Афінах у понеділок вранці.

З 23 березня, коли грецький уряд запровадив карантинний режим, такі переміщення припинилися через острах поширити вірус, однак ситуація в густонаселених таборах мігрантів викликала занепокоєння з боку Євросоюзу.

Хоча Афіни спочатку виступили проти цього кроку, зіславшись на невелику кількість заражених у таборах, міністр міграції Греції Нотіс Мітарачі нещодавно заявив, що уряд тепер планує перевести близько 2000 мігрантів з таборів.

“Мета – перевезти близько 2400 острівних таборів на материкову Грецію”, – підкреслив Мітарачі.

Ситуація з біженцями на кордоні Греції була в підвішеному стані кілька місяців. На кордонах країни зібралися натовпи сирійських біженців, після того, як Туреччина відкрила свої кордони, оскільки не була в змозі утримувати людей. У підсумку, в прикордонних таборах, які призначалися для 3 тисяч людей, проживали понад 20 тисяч людей.

Правозахисники на грецьких островах повідомляли, що ситуація в таборі “схожа на джунглі”, пише видання “The Canary“. У таборах на тисячі людей лише невелика кількість санвузлів, кілька разів на території виникали пожежі.

Після виявлення перших заражених коронавірусом серед біженців, влада видали нові правила – люди могли перебувати у приміщеннях лише в певний час поодинці.

22 квітня Великобританія і Греція підписали спільний “історичний” план дій для вирішення ситуації з біженцями. Міністр з дотримання імміграційних правил Кріс Філп заявив, що “спільний план дій сприятиме виконанню нашого зобов’язання щодо забезпечення безпеки наших кордонів”. План “забезпечить максимально ефективні процеси надання притулку і повернення біженців.