Голосування “Почесний громадянин м. Маріуполя”

На сайті Маріупольської міської ради оприлюднено голосування за кандидатів на звання “Почесний громадянин м. Маріуполя”.

Серед кандидатів – Заслужений художник України, медальєр із Маріуполя, надазовський грек Узбек Віктор Спиридонович.

Він є автором медалі лауреата Народної премії України імені Тараса Шевченка, а також мистецьких відзнак, лауреатських нагрудних знаків, всеукраїнських премій «імені Данила Щербаківського», «Костя Широцького» і мистецького знаку «Майстер року».

Узбек Віктор Спиридонович (26 листопада, 1939, Маріуполь) — український скульптор малих форм та медальєр. Художник-гравер вищої категорії.

Народився 26 листопада 1939 року у грецькій родині в місті Маріуполь, Донецька область. Закінчив там середню школу в 1957 р. У період 1961 — 1973 рр. мешкав і працював у місті Новосибірськ. Почесний громадянин міста та автор герба міста Новосибірськ. Брав участь у черзі міських, обласних републіканських виставок з 1970 року.

Твори медальєра зберігаються в музеях України, в країнах СНД, в приватних коллекціях Канади, США, Греції, Росії та ін.

Співпрацівник уславленого маріупольського скульптора і медальєра Юхима Харабета (1929—2004). Серед його творів – медалі, плакети, значки, моделі орденів для нагород, скульптура малих форм.

 

Проголосувати можна за посиланням https://mariupolrada.gov.ua/ru/quiz/kandidati-dlja-nagorodzhennja-zvannjam-%C2%ABpochesnij-gromadjanin-mista-mariupolja%C2%BB

Пресслужба ФГТУ.