ФГТУ – 25 років: Ансамбль грецького танцю «Армоніа»

24 березня цього року Ансамблю грецького танцю «Армоніа» Харківського міського товариства греків «Геліос» виповнилось 13 років!
День народження Ансамблю припадає саме на канун Дня Національного Відродження Греції! Його утворення пов’язано з цим великим святом, адже вже наступного дня після першої репетиції (25 березня 2007 року) відбувся перший виступ танцювальної групи Ансамблю – його «бойове хрещення».
З того часу майже на всіх заходах ХМТГ «Геліос» Ансамбль виконує грецькі народні танці!
Ансамбль грецького танцю «Армоніа» є постійним учасником міських та обласних танцювальних заходів. Також Ансамбль завжди бере участь у Всеукраїнському Фестивалі грецької культури «Мега Йорти», який кожні два роки організує Федерація грецьких товариств України.
Репертуар Ансамблю надзвичайно багатий: учасники виконують близько півсотні народних танців греків Греції, Понту та Маріупольського Надазов‘я. І ця колекція постійно поповнюється!
Організаторами Ансамблю, тоді назва була «Καινούργια αρχή», та його першими керівниками стали члени ХМТГ «Геліос» та великі ентузіасти Олег і Вікторія Данно. Вони очолювали Ансамбль більше двох років, започаткувавши принципи існування танцювального колективу та заклавши базис для розвитку творчого потенціалу і високий авторитет Ансамблю як серед членів ХМТГ «Геліос», так і на танцювальних сценах та аренах Харкова і області!
З 2009 року з незгасаючим ентузіазмом та вмінням знайти підхід до всіх і кожному допомогти розкрити свій танцювальний талант взяла на себе керівництво Ансамблем Катерина Шевченко.
Завдяки членові ХМТГ «Геліос» Любієву Альберту Гнатовичу, завідувачу Спортивним Комплексом НТУ «ХПІ» вже понад 10 років Ансамбль має залу для проведення регулярних репетицій.
Дуже пишається Ансамбль своєю дружбою з Григорісом Хнаракісом, котрий є корінний критянин та хореографом при Одеській філії Грецького фонду культури, та його танцювальною групою. Паном Хнаракісом була проведена низка майстер-класів з грецьких народних танців в Харкові.
Кожний танець у виконанні Ансамблю радісно і гаряче зустрічається всіма членами ХМТГ «Геліос»! Вони з нетерпінням чекають наступною зустрічі!