З Днем пам’яті та примирення і 75-ою річницею Дня Перемоги!

Дорогі друзі, дорогі співвітчизники!

Дорогі наші ветерани!

8-9 травня народи багатьох країн світу відзначають закінчення багаторічної війни і встановлення довгоочікуваного Миру!

Рада Федерації грецьких товариств України сердечно вітає Вас

з Днем пам’яті та примирення і 75-ою річницею Дня Перемоги!

Сьогодні ми з гордістю вшановуємо всіх людей старшого покоління, яким випало пройти крізь смертельний вогонь Другої світової війни. Ціною власного життя, страждань і поневірянь, завдяки своєму героїзму, мужності і цілеспрямованості, долаючи страхи і жахи війни, наші діди і прадіди, проливаючи кров, втрачаючи друзів, рідних і близьких, не зламалися, вони йшли до кінця, завойовуючи перемогу!

Важко знайти українську родину, в родоводу і пам’яті якої немає особистих втрат від тієї війни. У ці дні ми згадуємо всіх тих, у кого ми в нескінченному і неоплатному боргу за наше життя, схиляємо свої голови перед полеглими на полях битви, в концтаборах …

Український народ разом з іншими народами СРСР зробив величезний внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та її союзниками. Бійці України, захищаючи свою землю від поневолювачів, брали участь у найбільших битвах Другої світової війни, героїчно воювали на всіх фронтах, у всіх родах військ, про що свідчать їх численні подвиги і високі державні нагороди. Ми пишаємося, що серед мужніх бійців Другої світової війни були і греки України – Герої Радянського Союзу: Талах Костянтин Якович, Тахтаров Ілля Федорович, Мурза Ілля Митрофанович, Папанін Іван Дмитрович, Рафтопуло Анатолій Анатолійович, Єгоров Спиридон Михайлович, Целіо Георгій Кузьмич, Дубинда Павло Христофорович та Бахчиванджі Григорій Якович.

Сьогодні ми повинні пам’ятати  і про подвиг військовослужбовців Збройних сил України, які вже шість років поспіль зі зброєю в руках захищають свободу і незалежність нашої країни. Впевнена, що незламний дух, патріотизм і героїзм українських синів в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, обов’язково призведе до перемоги.

Наш доземний уклін та глибока шана Вам, дорогі ветерани, за мирне небо над головою, за те, що вистояли у тій страшній війні і відродили поранену країну! Ми завжди будемо пам’ятати, що перемога над нацизмом далася вам і всьому світу надзвичайно високою ціною! Низький уклін, безмежна вдячність, вічна пам’ять і слава визволителям української землі!

Від щирого серця бажаємо всім здоров’я, довголіття, миру і родинного тепла, а нинішнім захисникам Батьківщини, які ціною власного життя відстоюють честь та гідність Батьківщини, незламного духу і відданості своїй державі.

 Рада Федерації

грецьких товариств України.