«Викладання грецької мови в сучасному освітньому середовищі»

9-10 травня 50 вчителів України, які викладають новогрецьку мову в закладах загальної середньої освіти Києва, Харкова, Маріуполя, Дніпра, Херсона, Одеси, Донецька, Запоріжжя, Нікольського, Мангушського, Волноваського, Старобешівського, Великоновосілківського районів Донецької області беруть участь у дводенній онлайн конференції на тему «Викладання грецької мови в сучасному освітньому середовищі», яка проходить з ініціативи ФГТУ у співпраці з Університетом Західної Македонії і Маріупольським державним університетом.
У конференції беруть участь досвідчені викладачі із Греції на чолі з Елені Грива (професор прикладної лінгвістики, директор Інституту грецької мови Університету Західної Македонії): Іфігенія Кофу, Елені Коросіду, Спірос Бурас, Іоанна Койафа, Кікі Амарантіду та Ставрос Камарудіс.
Вітали учасників конференції Елені Грива, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та освіти Маріупольського державного університету Наталія Воєвутко, Координатор грецької освіти у Генеральному консульстві Греції в Маріуполі Янніс Мавроматис.
Від імені ФГТУ організаторів і учасників конференції привітала Олена Добра, яка побажала всім учасникам цікавих дискусій і висловила надію, що ця зустріч стане першою в довгій серії освітніх заходів:
«Проведення двотижневої конференції в безпрецедентних умовах пандемії, яка потрясла весь світ, демонструє бажання вчителів України, а також викладачів Університету Західної Македонії і Маріупольського державного університету просувати грецьку мову і застосовувати оптимальні сучасні форми і методи в викладанні, щоб зробити наші навчальні зусилля більш функціональними і більш плідними.
Як греки України ми зобов’язані зберегти і передати майбутнім поколінням багату мовну, історичну та культурну спадщину наших предків, і ми не самотні в цій складній задачі. Сьогоднішня зустріч доводить це.
Про це свідчить і допомога, яку ми отримуємо від Міністерства закордонних справ Греції, ГГAE, Міністерства освіти і релігій Греції, Міністерства освіти та науки України, Міністерства освіти, культури, спорту та молоді Кіпру, вищих навчальних закладів Греції та Кіпру, БО “Фонд Бумбураса” та Фонду “Анастасіос Г.Левентіс”. Федерація грецьких товариств України щиро вдячна усім за цю підтримку та допомогу!
Впевнена, що участь вчителів у даній конференції сприятиме підвищенню їх професійної майстерності, оволодінню цінним теоретичним і методологічним матеріалом, який наші педагоги будуть використовувати в організації більш цікавого навчального процесу з викладання новогрецької мови в своїх школах.”
Слід зазначити, що під час конференції учителі мають можливість прослухати різнопланові та надзвичайно цікаві лекції, серед яких:
“Комунікаційні стратегії / міжкультурне спілкування: Пропозиції по їх розвитку в рамках викладання грецької мови”;
“Керівництво по розробці та оцінці міжкультурних навичок і стратегій в контексті викладання грецької мови”;
“Цифрові інструменти навчання, інтерактивні ігри”;
“Пропозиції та методи розробки навичок письма”;
“Творчий лист як засіб вивчення грецької як другої іноземної мови. Творчий лист в початковій школі!”;
“Словники – завжди цінні освітні інструменти”.
За словами учасників, такі заходи є дуже важливими, адже зустрічі, навіть онлайн, для мислячих людей сприяють зрушенню з місця, а форма проведення та зміст лекцій стимулюють до співпраці та роздумів про якісні зміни в системі викладання новогрецької мови.
Федерація грецьких товариств України висловлює щиру подяку усім викладачам Університету Західної Македонії на чолі з пані Елені Грива, кандидату педагогічних наук Наталії Юріївні Воєвутко, а також усім нашим учителям новогрецької мови, які беруть участь у цій конференції.