В Україні з’явився сервіс із пошуку інформації про репресованих

До Дня пам’яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Український інститут національної пам’яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих.

Всі охочі зможуть отримати консультації та супровід у пошуку про долю репресованих у 1917-1991 роках. Центр допоможе сформувати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати можливу інформацію про людей, історичні постаті та події.

«Голодомор 1932-1933 років, голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства… Жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян. Проте досі далеко не всі імена встановлені. Чимало родин не знають історію свого роду через вирвані сторінки життя своїх предків. Мета новоствореного Центру – підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну», – каже директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик (Igor Kulyk).

Звернення до Консультаційний центр безкоштовні. Команда розвінчує міф, що архіви – це складні бюрократичні інституції, які є важкими у роботі. Завдання Центру – зробити архівні документи доступнішими та цікавішими як для пересічних громадян, так і для істориків, журналістів і всіх, хто хоче знати більше про комуністичний та нацистський тоталітарні режими.

Сьогодні Україна є лідером із доступу до архівів репресивних органів на пострадянському просторі. Наша країна відкрила ці документи для всіх охочих ще у квітні 2015 року із правом вільно їх копіювати та розповсюджувати.

Консультаційний центр працює щобудня з 10:00 до 18:00. Звернутись за консультацією можна у зручний спосіб:
– написати повідомлення на Facebook Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті
– надіслати листа на електронну пошту poshuk@hdauinp.org.ua
– за телефонами (067) 298-18-18 або (044) 298-12-12

Просимо поширити цю інформацію, адже від репресій радянського режиму постраждали мільйони людей. Це повідомлення може бути корисним для ваших друзів та колег, які хочуть знайти відомості про репресованих.