Дмитро ЛУБІНЕЦЬ: “Саме українські греки в критичний момент протистояння з окупантами на маріупольському напрямку надали всебічну підтримку Збройним силам України й захистили свій рідний край”

Днями на офіційному сайті інформагентства УКРІНФОРМ, яке має статус національного та фінансується з державного бюджету, опублікована стаття, що розпалює міжетнічну ворожнечу між українцями та грецькою громадою.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав народний депутат, Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець.

Далі цитуємо Д.В. Лубінця:

“Авторка, ґрунтуючись на власних домислах, фобіях та стереотипах, проголошує, що, мовляв, Федерація грецьких товариств України та вся грецька громада заперечує українську приналежність Маріуполя та його околиць й співпрацює з державою-агресором заради відторгнення цих земель. Подібні твердження викликають справедливий гнів та обурення в українських греків, оскільки ніхто так багато не зробив для відсічі ворогу на своїй малій батьківщині як вони. Саме українські греки в критичний момент протистояння з окупантами на маріупольському напрямку надали всебічну підтримку Збройним силам України й захистили свій рідний край.

Як голова парламентського Комітету з питань прав людини, до відання якого віднесені й міжнаціональні відносини, переконаний, що подібні замовні публікації (тим більше трансльовані національним інформагентством) – це провокація агресії, міжетнічної ворожнечі, спроба посіяти розбрат всередині України. Все це спрямовано на послаблення нашої держави в інтересах агресора.

Крім того, провокація ворожості до грецької громади України може викликати суттєві ускладнення в двосторонніх відносинах України та Греції, що нанесе шкоду тисячам наших громадян.

Провокаційна публікація на сайті «Укрінформу» порушує статтю 6 Закону України «Про національні меншини в Україні», а її зміст ганьбить честь та репутацію поважної інформаційної агенції. Тому безпосередньо звернувся до генерального директора «Укрінформу» з вимогою спростувати недостовірну інформацію та принести офіційні вибачення людям, чиї імена там незаслужено паплюжаться.

Комітет Верховної Ради України з прав людини й далі працюватиме над тим, аби усі національності України жили в мирі та взаєморозумінні. Усі, хто намагається роздмухати полум’я міжетнічної ворожнечі, повинні відповідати за свої вчинки перед законом та нести невідворотну відповідальність.”