ФГТУ – 25 років! Ансамбль «Охтрас»

Первозданні у своїй красі і силі, сповнені згадок про рідний край, звучать румейські пісні у виконанні ансамблю «Охтрас».

Ансамбль «Охтрас» був заснований у 2013 році з ініціативи керівника ансамблю Самка Богдана, викладача Нікольської районної музичної школи імені Д.К. Патричі.

«Охтрас» – в перекладі з румейської означає «раптово». Чому така назва? На це питання засновник колективу відповідає так: «Коли вже багато хто вирішив, що румейська музика йде в небуття, раптово з’явився наш ансамбль».

Учасники ансамблю уродженці трьох населених пунктів Нікольського: смт Нікольське, с. Новоянисоль, с. Малоянисоль. Самко Богдан – вокал, баян; Шамлі Микола – бубон; Качекан Микола – труба, кларнет; Качекан Олександр – кларнет; Козакова Інна – скрипка; Сердюк Юлія – скрипка; Селеменева Тетяна – скрипка.

Розвиток ансамблю постійно підтримує викладач Нікольської районної музичної школи імені Д.К. Патричі і координатор по культурі районного товариства греків Папуш Лариса Георгіївна. Лариса Георгіївна завжди поруч із ансамблем, надає неоціненну допомогу в його розвитку, формуванні репертуару тощо.

Також ми відчуваємо постійну підтримку Федерації грецьких товариств України та особисто її голови Олександри Іванівни Проценко-Пічаджи.

«Охтрас» намагається спеціалізуватися на музиці надазовських греків. Його мета: збереження народної музики і румейських пісень, а також пропаганда сучасної музично-пісенної культури.

Ансамбль тісно співпрацює з малоянисольським поетом В.В. Папазовим, грає і пише музику на його вірші, так само у репертуарі є пісні Георгія Костоправа, Доната Патричі, Федора Щебанца.

Згадує Богдан Самко: «Щоб створити ансамбль, довелося розпалювати вогнище з маленької жаринки – починати підбирати репертуар, народні музичні інструменти, костюми, проводити репетиції, підвищувати компетентність у питаннях національної культури, зокрема народної музики надазовських греків.

Стало зрозумілим, що тільки використання неоціненної спадщини, духовної і мистецької практики наших далеких і близьких предків – надазовських греків – може забезпечити перспективи розвитку і майбутнє. Коли все це нагромадилося у достатній кількості, почали виступати на публіці».

Ансамбль є учасником численних фестивалів та заходів. Його радо зустрічають не лише у рідному, Нікольському районі, а й далеко за його межами.

У вересні 2019 року «Охтрас» став учасником медіа-проєкту для прихильників інтелектуальних ЗМІ, несподіваних географічних відкриттів та мультикультурності Ukraїner https://ukrainer.net/greky/