Разом ми переможемо!

Дорогі друзі, практично в кожному випуску газети «Елліни України» ви дізнаєтеся новини про організацію різних заходів, спрямованих на популяризацію та поширення грецької мови і грецької культури серед молоді, просування ідей еллінізму. Ми вважаємо, що необхідно приділяти найпильнішу увагу роботі з молоддю. Протягом 2017 року проходило безліч заходів, організованих Федерацією грецьких товариств України, спрямованих на мотивацію і стимулювання роботи молоді.

Значущою подією для нас є організація і проведення Всеукраїнського Форуму молоді, який зібрав 65 молодих лідерів з 9 областей України, з 30 товариств, де доповідачі представляли роботу своїх товариств, ділилися досвідом, шукали шляхи до розширення і зміцнення мережі молодіжних грецьких організацій і відділів молоді при грецьких товариствах.

З метою консолідації грецької молоді всієї України був організований та реалізований спільний проект Всеукраїнського масштабу, спрямований на популяризацію грецької музики серед молоді: Танцювальна естафета – флешмоб – «Підхопи хвилю» (активну участь взяли 18 товариств).

Після офіційної зустрічі в Києві з Прем’єр-Міністром Греції Алексісом Ціпрасом, на якій було піднято питання про заохочення молоді, в Україні (ФГТУ спільно з Генеральним Секретаріатом у справах греків зарубіжжя) було проведено Всеукраїнський конкурс, присвячений життю і діяльності Нікоса Казандзакіса та Антоніса Пападакіса. Всі 46 учасників конкурсу стали учасниками безкоштовної культурно-освітньої програми для грецької молоді «Слідами Казандзакіса» з можливістю відвідування острова Крит.

Говорячи про науково-дослідницьку діяльність в рамках плану заходів Федерації з проведення Днів пам’яті до 80-річчя «Грецької операції» НКВС 1937-1938 рр. молоддю були ініційовані та проведені тематичні заходи на місцях, проведено Конкурс дослідницьких робіт серед молоді України «Грецька операція НКВС». Всього на конкурс було подано 11 робіт, 1-е місце зайняла колективна робота Мангушського товариства греків (Владислав Харахурсах, Віталій Мацука, Діана Терстуях), 2-е місце – Овідіопольське товариство (Капітоліна Бочева, Дмитро Захаревський) і 3-е місце – Чермаликське товариство (Тетяна Вангельєва). Найактивнішими були представники Маріупольського товариства греків, так само взяли участь Волноваське і Анадольське товариства.

З метою підвищення ролі грецької молоді в національно-культурному відродженні етносу, збереження і подальшого розвитку грецької діаспори в Україні, вирішення актуальних проблем і координації діяльності молоді, відновилася робота оновленої Ради представників грецьких молодіжних організацій та відділів молоді грецьких товариств. 3 листопада на базі ГКЦ «Меотида» (м.Маріуполь) відбулося перше засідання, де були обрані відповідальні молодіжні лідери за певну сферу діяльності. У складі Ради – представники районних товариств: Мангушський, Великоновосілківського, Нікольського, Волноваського, Сартанського, а також Маріупольського, Київського, Одеського, Харківського та Дніпровського товариств.

Для підвищення рівня інформованості молоді працює спеціальна молодіжна сторінка в мережі Фейсбук: «Greek Youth of Ukraine», де молодь України (і не тільки України) має можливість обговорити актуальні теми, спланувати заходи, висловити думку, дізнатися новини, подивитися фото і відео звіти про заходи і просто поспілкуватися.

На лютневому засіданні Ради ФГТУ одним із питань порядку денного було питання: «Про стан та шляхи вдосконалення роботи грецьких молодіжних організацій та відділів молоді грецьких товариств», де ми спробували вступити з членами Ради в конструктивний діалог, щоб спільними зусиллями модернізувати і поліпшити нашу роботу, зацікавити молодь. Хтось ставиться сумлінно до своїх громадських доручень, а хтось – безвідповідально, ігноруючи прохання, дзвінки, електронні листи, що не додає балів до загального заліку. Вчити молодь можна тільки власним прикладом!

Хоча й існує ряд проблем, але робота з молоддю ведеться досить активно: створено молодіжну Раду, розроблені та реалізовані силами молодіжних об’єднань цікаві проекти і заходи. У більшості товариств саме молодь займається поширенням грецької мови серед учнів, студентів та всіх бажаючих, проводячи заняття в університетах, школах, при товариствах на вечірніх курсах, в недільних школах з грецької мови, історії та культури (Маріупольське, Харківське, Одеське, Київське (Енотіта ), Мелітопольське, Західно-Українське товариства).

Говорячи про діяльність відділу молоді у 2018 році, одним із пріоритетних напрямків буде робота, спрямована на забезпечення схоронності культурної спадщини греків Приазов’я, розвиток творчого потенціалу молоді. Це пов’язано з тим, що 2018 рік оголошено роком культурної спадщини в Європі і в Україні. Це дуже важливо – зберігати те, що у нас є і передавати наступним поколінням. У зв’язку з цим заплановані тематичні заходи, спрямовані на популяризацію культурної спадщини греків Приазов’я. Хотілося б більш активної участі молоді в спільно проведених заходах, ініційованих ФГТУ, Радою молоді, при спільній координації і чуйним керівництвом голів грецьких товариств.

Вірю, що разом ми переможемо лінь, апатію, байдужість, бездіяльність і створимо потужний молодіжний рух!

Ніна ТОПАЛОВА,

зав. відділом молоді виконкому ФГТУ.