Туреччина арештувала двох грецьких військових

Суд у Туреччині взяв під варту двох грецьких військових, які перейшли кордон між країнами. В Греції стверджують, що вони заблукали через погану погоду.Суд у Туреччині в п’ятницю, 2 березня, через звинувачення у шпигунстві ухвалив рішення взяти під варту двох грецьких солдатів. Затриманим закидають спробу військового шпигунства та вторгнення на закриту військову територію, повідомляє інформагенція dpa з посиланням на державне турецьке агентство Anadolu.

Напередодні грецькі лейтенант та сержант перейшли грецько-турецький кордон та були затримані турецьким військовим патрулем поблизу прикордонної річки Еврос. В армії Греції заявили, що в цей час йшов сильний сніг та був туман, тому військові, вочевидь, заблукали.

Через цей інцидент грецький та турецький генеральні штаби підтримують зв’язок. В уряді Греції заявили, що прем’єр-міністр Алексіс Ципрас стежить за розвитком ситуації і перебуває в контакті з турецькими міністрами оборони та закордонних справ.

Відносини між Грецією та Туреччиною, які історично є напруженими, загострилися два роки тому. Анкара вимагає видачі восьми військових, які після спроби путчу в 2016 році прибули вертольотом до Греції і попросили там політичного притулку.

Джерело: https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/turechchina-areshtuvala-dvoh-gretskih-vijskovih-za-pidozroyu-v-shpigunstvi.htm