ФГТУ – 25 років! Грецький вокальний ансамбль «Астер’я» Запорізького обласного національного грецького товариства «Еллада»

Будь-яке національне товариство не може існувати без представників культури, без пісні, танцю, людей об’єднаних любов’ю до підтримки традицій, творчості, властивій певної національності. Не є винятком Грецька Рада Запорізької області «Еллада».

Завдяки великій ініціативі, тогочасного голови товариства Халаджі Георгія Федоровича, у 2006 році, був створений грецький вокальний ансамбль «Астер’я» Запорізького обласного національного грецького товариства «Еллада».

Спочатку кількість учасників колективу становило 8 осіб – всі члени товариства: керівник – Жигуліна Марина Миколаївна; вокалісти ансамблю – Узбек З.І., Качан С.В., Оліфіренко С.М .; Оліфіренко В.В.,Дружко С.Л .; Дружко Ю., Цакелов Д.В.

Йшов час змінювався і склад:
– керівник- Узбек Зінаїда Іванівна (2010-2013)
– вокалісти ансамблю – Качан Світлана Василівна, Оліфіренко Світлана Миколаївна; Сухар Марина Анатоліївна, Оліфіренко Вікторія.

В репертуарі колективу звучать як народні, так і сучасні пісні грецьких композиторів на грецькій мові. Зараз ансамбль працює над виконанням і українських народних пісень.

Молодий голова Запорізького обласного національного грецького товариства «Еллада» Зурначіді Наталія Дмитрівна, самовіддано, з великою любов’ю до грецької пісні, підтримує колектив морально, знаходить спонсорів для продовження участі ансамблю в національних святкуваннях і фестивалях.

Творча біографія і досягнення колективу:
З 2010 р. ансамбль є творчим колективом міжнаціональної філармонії Запорізької Обласної Асоціації національно-культурних товариств.

Лауреати фестивалів:
1. «Ми Українські» в м. Приморськ (2006, 2008, 2010, 2012 рр.), – дипломи
2. «Мега Юрти» в с. Гранітне (2009 р.), смт Сартана (2011 р.) – диплом, медаль
3. «Єдина родина» в м. Київ 2008 – диплом
4.«Таврійська родина» 2009 р.
5.1-го обласного фестивалю білоруської культури «Гусарська бульба» 2010 р. -диплом.
6. 2 місце на Всеукраїнському Фестивалі виконавців грецької пісні, присвяченому пам’яті грецької співачки Тамари Каци.- 2010 р. грамота.
7. Учасники свята грецької культури «Вогонь Еллади» 2008, 2010,2012 рр.
8. Лауреати I Регіонального фестивалю мистецтв національних культур «Приазовський Інтер-фольк» вересень 2011 р. -диплом.

Наш ансамбль постійно запрошують для участі в святкуванні своїх свят інші національно-культурні товариства: татарське – свято «Сабантуй», вірменське, білоруське та інші товариства.

Десятирічний ювілей самодіяльного ансамблю грецької пісні «Астер’я» святкували у 2016 році. Так! Так! Саме у 2006 році, напередодні свята Дня Незалежності Греції, на чергових зборах греків запорізької «Еллади» і було прийнято рішення активістами і самородками вокального мистецтва, об’єднатися в національний ансамбль.

Багато води утекло з тих пір, були в ансамблі і перипетії, і запаморочливі успіхи. Адже не можна забувати, що ансамбль виключно самодіяльний, і існує на найчистішому альтруїзмі і ентузіазмі учасниць.

Просто неможливо не висловити вдячність і подяку цьому колективу, який зберіг свій основний кістяк і продовжує зігрівати серця греків Запоріжжя національними піснями.

Зінаїда Узбек, Світлана Качан, Світлана Оліфіренко, Марина Сухар – ось ці стійкі грекині, які і є непорушним стрижнем національного ансамблю.