Павлопулос про Туреччину і Скоп’є

Проблеми, пов’язані з відносинами між Грецією, Туреччиною і Скоп’є підняв у своєму зверненні президент Греції Прокопіс Павлопулос, який виступив на церемонії нагородження почесних громадян муніципалітету Піндос-Коліндру.

“Ми прагнемо вибудовувати дружні відносини з сусідніми країнами. Це стосується також і Туреччини. Однак, ці відносини не повинні порушувати міжнародні закони і суперечити європейським цінностям. Ми за беззаперечне дотримання Лозаннського договору, в якому закріплені кордони і території сучасних держав Європейського Союзу. І ми не визнаємо ніяких “сірих зон” “, – підкреслив президент.

Говорячи про КЮРМ, Павлопулос зазначив переговорний процес: “Ми підтримуємо прагнення Скоп’є стати членом НАТО і вступити в Європейський Союз. Однак, перед цим ми повинні вирішити питання з назвою країни. Цей аспект також вимагає дотримання міжнародного права. І ми не приймемо позитивного рішення до тих пір, поки не будуть враховані основні принципи, які ми всі разом будували протягом усього цього часу”, – додав Павлопулос на закінчення.
Юлія Головань
Редактор: Олександра Цюпек

Джерело: newsbomb.gr

http://ukranorama.gr/ua/gretsiya/ostanni-novini/3077-afstiro-minyma-pavlopoulou-se-skopia-kai-tourkia-sevasteite-tin-ellada-kai-to-diethnes-dikaio-2