Донецький обласний краєзнавчий музей проводить цикл лекцій про політичні репресії на Донбасі у 20-х-30-х роках

Донецький обласний краєзнавчий музей проводить цикл лекцій про політичні репресії на Донбасі у 20-х-30-х роках. Лектор – Ольга Довбня, кандидат історичних наук, секретар регіональної комісії з реабілітації, завідувач наукового сектору музею. Підписуйтесь на канал музею в Youtube, налаштуйте сповіщення (кнопка “дзвіночок”) – буде дуже цікаво!

Донбас у свідомості населення закарбувався як найбільш промислово розвинений регіон України, що завжди мав особливий статус. Зокрема, за радянські часи цей регіон посідав особливе місце в ідеологічній доктрині СРСР, а за роки незалежності України він став невід’ємною складовою дискурсу «двох Україн».


Дійсно, бурхливий розвиток важкої промисловості, що відбувався наприкінці 1920 х – на початку 1930 х років, разом з практикою витіснення з масової свідомості «капіталістичних» здобутків створював враження, що з приходом до влади більшовиків мешканці регіону отримали значно більше переваг, ніж за часи здобуття Україною незалежності. Але ми не замислюємось над тим, якою була ціна так званої сталінської модернізації, якими методами та засобами вона здійснювалась. Зокрема, треба нагадати, що репресії на Донбасі стали невід’ємною складовою індустріалізації, інструментом мобілізації населення й переорієнтації соціальної напруги в потрібне компартійно-радянському режиму русло. Саме завдяки їм Донбас не тільки перетворився на один великий трудовий табір, але й відбулися докорінні зміни національного складу населення. Наслідки цього експерименту відчутні й сьогодні.
Дізнатись про те, як здійснювалась за допомогою репресій соціальна інженерія на Донбасі, вам допоможе цикл лекцій кандидата історичних наук, доцента, завідувачки сектору науково-методичної та освітньої роботи Донецького обласного краєзнавчого музею Ольги Довбні. «Через трупы врага на благо народа». Політичні репресії на Донбасі наприкінці 1920-х – у 1930-ті роки”.


У першому випуску ви дізнаєтесь про те, як знищувався найбільш освічений і професійний прошарок наших земляків.
Доєднуйтесь до нас о 15.00 16 червня на каналі YouTube https://www.youtube.com/channel/UCcAgHC300DtKAL-RbJQlXUQ?fbclid=IwAR1VigRthRJQzLZflmMQljAc540GzDhAB_wNkZtCZBvKHUKjGNW55L0gYGQ