В Одесі мер пообіцяв повернути перейменованій вулиці Інглезі стару назву!

Мер Одеси Геннадій Труханов має намір повернути на карту міста радянські назви проспекту Небесної Сотні і вулиці Інглезі – відповідно, Жукова і 25-ї Чапаєвської дивізії. Про це він сказав на сесії міськради, повідомляє Думська в четвер, 11 червня. За його словами, відповідні листи направлені на адресу топонімічної комісії зборів і в Інститут національної пам’яті.

Міський голова вважає, що ні маршал Жуков, ні 25-та Чапаєвська дивізія не підпадають під заборони, встановлені законом про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів.
Ті, хто боровся з нацизмом у роки Великої вітчизняної війни, не можуть підпадати під декомунізацію, – сказав Труханов.
Нагадаємо, згадані вулиці були перейменовані в 2016 році розпорядженням тодішнього голови Одеської ОДА Михайла Саакашвілі.
Але 26 квітня Одеська міськрада повернула назви ряду вулиць, які перейменував Саакашвілі. У свою чергу, прокуратура Одеської області розпочала кримінальне провадження за фактом перейменування вулиць в Одесі.

Георгій Жуков підпадає під декомунізацію як один з керівників Комуністичної партії і Радянського Союзу. Він був членом президії ЦК КПРС і міністром оборони.
Щодо 25-ї Чапаєвської дивізії ведуться суперечки. В Інституту національної пам’яті були претензії до імені Чапаєва: командир дивізії був учасником встановлення радянської влади в Росії.
Противники перейменування заперечували, що, по-перше, вулиця була названа не на честь Чапаєва, а в честь з’єднання, яке брало участь в обороні Одеси, по-друге, в законі йдеться про осіб і події, пов’язані зі встановленням радянської влади на території України – Росія в нормативному акті взагалі не згадується. В Україні ж Чапаєв ніколи не був.
Дмитро Інглезі – грецький моряк і корсар, один зі спонсорів Грецької революції, хліботорговець, міський голова Одеси в 1818-1821 роках. Стояв біля витоків пристрою в Одесі зони вільної торгівлі (порто-франко).