Професору-мовознавцю Олександру Пономареву потрібна допомога

Зараз він перебуває у важкому стані. Пошкоджено хребет. Лікування потребує значних коштів…

У соцмережі журналістка Наталія Садлецька інформує:
“Професору-мовознавцю Олександру Даниловичу Пономареву потрібна допомога. Він впав і пошкодив хребет, пишуть його колеги. Дуже прикро.  Він виховав не одне покоління студентів у Київському національному університеті.”
Номер картки його дружини:
Кучер Раїса Яківна
5168 7456 0116 2826

Довідка:

Олександр Данилович Пономарів – доктор філологічних наук, професор кафедри мови та стилістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік АН вищої школи України. Заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка. Заслужений журналіст України (1997), заслужений професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2013).

Автор понад 250 наукових, науково-популярних і науково-публіцистичних праць, присвячених проблемам стилістики, культури та статусу української мови, українського правопису, нормативності мови ЗМК, українсько-грецьких мовно-літературних зв’язків, теорії й практики перекладу. Зокрема, в його доробку – монографія «Лексика грецького походження в українській мові» (2005), підручники й навчальні посібники «Стилістика сучасної української мови» (3-тє вид. – 2000 р.), «Культура слова: Мовностилістичні поради» (3-тє вид. – 2011), «Українське слово для всіх і для кожного» (2013, 2017), за його редакцією та у співавторстві побачили світ чотири видання підручника «Сучасна українська мова» (4-те вид. – 2008). Професор О.Д. Пономарів є одним з укладачів «Етимологічного словника української мови» в 7 томах (1982 – 2012), «Словника античної мітології» (2006), новогрецько-українського (2005) та українсько-новогрецького (2008) словників. Також веде науково-популярний блог на ВВС-Україна.