ФГТУ – 25 років! Історія становлення Краматорської организації греків «Арістід»

У 1996 році організаційною групою, в яку увійшли Жіленкова Ольга, Шайтан Марія, Авджі Віталій, Кочубей Марія, Талмазов Арістід, Сарбаш Нелля, Романенко Тетяна і Шлепченко Наталя, було прийнято рішення про створення в місті громадської організації греків. Очолила цю групу Жіленкова Ольга, дуже енергійна жінка, яка в короткий термін оформила регістраційні документи і стала головою організації.

Незабаром після літнього відпочинку наших дітей в Греції, який організувала і супроводжувала Жіленкова Ольга, вона поїхала до Греції і більше ніяких відомост

ей про неї немає.

Після цього організацію на короткий термін очолив Талмазов Арістід, а після нього до 2004 року очолював Харакоз Федір Васильович.

У жовтні 2004 року головою організації обрали Сарбаш Неллю Іванівну, яка очолює її до теперішнього часу.

Протягом усього часу діяльності організації було проведено безліч культурно-просвітницьких заходів, вивчалась новогрецька мова, історія і культура Греції і греків України.

Був створений танцювальний ансамбль «Терпсіхора», який брав участь у міських святах і олімпіадах.

Також в олімпіадах брали участь діти шкільного віку, які вивчали новогрецьку мову і учні художньої школи. Багато заходів було проведено на територіях середніх шкіл №24, №9 і центральної бібліотекі міста спільно з її службовцями.

Найбільш активні серед молоді на протязі усього часу це Прістінська Олена, Кателла Євгенія, Агапова Олена, Меліхова Каріна, Романюта Надія, Романюта Наталя, Костанда Марина, Полякова Олександра, Смірнова Валерія, Костанда Володимир, Білозерцев Ярослав, Білозерцев Святослав і Мамченко Ганна.

А серед старших членів – це Субботіна Тетяна, Кочубей Марія, Пученкова Людмила, Полякова Наталя, Афанасієнко Людмила, Костанда Валерій, Камінська Людмила а також наші дорогі ветерани: Харакоз Федір Васильович, Кошовий Анатолій Дмитрович, Кателла Анатолій Іванович, Попова Клавдія Константинівна і Озун Анатолій Федорович.