Посол Греції в Україні В.Борновас: “Греція зацікавлена в українських туристах”

10 липня 2020 року перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зустрілася з послом Грецької Республіки в Україні Васіліосом Борновасом.

Співрозмовники обговорили ситуацію з подолання пандемії COVID-19. Посол Греції висловив сподівання, що ефективні заходи в обох країнах дозволять усунути існуючі карантинні бар’єри та у повному обсязі відновити міжлюдські обміни і регулярне авіасполучення, оскільки Греція зацікавлена в українських туристах. Обидві сторони констатували важливість підтримання ефективної комунікації  з метою всебічного інформування громадян України про умови туристичних поїздок в Грецію.

Еміне Джапарова подякувала за чітку послідовну позицію Греції щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, зокрема   відзначила успішну взаємодію двох країн з цього питання у рамках міжнародних організацій при ухваленні відповідних резолюцій та інших документів.

Перша заступниця міністра наголосила на важливості збереження міжнародною спільнотою уваги до ситуації в окупованому Росією Криму. Вона також зауважила, що російська політика мілітаризації окупованого Криму становить небезпеку як для Чорноморського, так й  Середземноморського регіонів.

Співрозмовники обговорили важливість посилення міжнародної уваги до питання прав людини, зокрема констатували готовність до більшої взаємодії у цій сфері.