Звернення Ради ФГТУ: “Заборону проведення місцевих виборів має бути скасовано”

Голові Центральної виборчої комісії

                                               ДІДЕНКУ О.М.

Членам ЦВК

  Шановні представники Центральної виборчої комісії!

Звертаємось до Вас від імені Ради Федерації грецьких товариств України, всеукраїнської громадської організації, яка об’єднує 100-тисячну грецьку діаспору України.

Федерація грецьких товариств України, яка з початку бойових дій на Сході України, бере активну участь у реалізації цілої низки гуманітарних та соціальних програм у зоні ООС, занепокоєна рішенням про заборону проведення місцевих виборів у Сартанській та Мирненській об’єднаних територіальних громадах. Ми вважаємо, що подібні рішення є не тільки політично заангажованими, а й наразі демонструють нерозуміння викликів, що стоять перед країною. Крім того, така політика суперечить європейським цінностям та європейському вибору України.

Сартана, так само як і Маріуполь, – це форпост України, це селище, яке у буремні 2014-2016 роки пройшло крізь вогонь, руйнування і постріли, але вистояло і зараз активно розвивається та відроджується. Мешканці Сартани, у якій компактно проживають греки, протягом останніх 6 років захищають суверенітет України та протидіють російській агресії.

Ми вважаємо неприпустимими позбавлення права голосу жителів громад, які протягом останніх років мають можливість жити мирним життям, де працюють школи та лікарні, де впроваджуються різноманітні проєкти та розвивається місцева інфраструктура, розширяються побратимські зв’язки і укріплюються толерантні міжнаціональні відносини.

Виборці, серед яких і мешканці вищеназваних громад, багато очікували від «нових облич», саме з ними вони пов’язували розвиток не тільки всієї України, але й власної громади. На жаль, даним рішенням було перетнуто «червону лінію», що неминуче призведе до погіршення внутрішньополітичної ситуації. Останні роки були надто болісними для країни, аби такі недалекоглядні кроки не мали наслідків. Ці наслідки можуть стати фатальними. Тому вважаємо, що заборону проведення місцевих виборів має бути скасовано як таку, що порушує виборчі права представників даних громад, чого не можна допустити у жодному випадку.

Виходячи з вищенаведеного, просимо Вас звернути увагу на думку мешканців цих громад та посприяти тому, щоб внести зміни в додаток 1 до постанови Центральної виборчої комісії №161 і вилучити Сартанську та Мирненську об’єднані територіальні громади з переліку сільських, селищних, міських територіальних громад Донецької області, на території яких неможливо провести перші вибори депутатів відповідних місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020.

Ми віримо, що думка виборців буде врахована, що наші державні інститути здатні у постійному діалозі з громадянами відкрито і відповідально реформувати країну, робити її стійкішою до загроз.

Від імені Ради ФГТУ,

Голова ФГТУ

О.І. Проценко,

Відповідальний секретар ФГТУ

О.Г.Шобонець.