Грецький меценат Пантелеймон Бумбурас став почесним громадянином Одеси і отримав орден Маразлі

Грецький меценат, Президент будівельної компанії «Гефест» Пантелеймон Бумбурас став новим Почесним громадянином Одеси і отримав почесний знак Одеського міського голови Григорія Маразлі I ступеня «за багаторічну працю на благо громади», виконаний у вигляді ордена.

Вручав нагороди мер Одеси Геннадій Труханов під час урочистого святкування в Оперному театрі з нагоди 226-річчя від Дня заснування міста.

Пантелеймон Бумбурас є одним з найбільших меценатів в Україні, Президент будівельної компанії «Гефест», Голова Благодійної організації «Фонд Бумбураса», був призначений Почесним Консулом Греції в Ялті, очолював Адміністративну раду філії Грецького Фонду культури в Одесі, ініціатор створення і Президент Асоціації грецьких підприємців і підприємств в Україні. У 2018 році був Гранд-маршалом на параді, присвяченому Дню Незалежності Грецької Республіки в Нью-Йорку (США).

Крім того, Пантелеймон Бумбурас – володар ряду почесних нагород, серед яких:
▪️Почесна медаль Міністерства оборони України «За внесок в розвиток Збройних Сил України»;
▪️Почесна нагорода «Варта подвигу» Міністерства оборони України «За постійне забезпечення ліками поранених військовослужбовців-учасників АТО».

Президент Федерації грецьких товариств Нью-Йорка Петрос Галатулас вручив Пантелеймону Бумбурасу почесну нагороду «За посилення зв’язків грецьких діаспор в різних країнах світу і створення спільних проеєктів».

У 2019 Блаженніший Архієпископ Афін і Всієї Еллади Ієронім II вручив Пантелеймону Бумбурасу Хрест Афінської Архиєпископії. Даною нагородою був відзначений особливий внесок мецената і його сім’ї в розвиток духовних цінностей, відданість ідеалам добра, а також допомога в розвитку Архиєпископії.

Серед його основних проєктів – будівництво Грецького парку в Одесі, фінансування участі в освітній програмі «Молоді лідери» в Школі імені Кеннеді при Гарвардському університеті, масштабна гуманітарна допомога українській армії, фінансування кафедр новогрецької мови в ряді українських вищих навчальних закладів і т.д.

Довідка: Почесна нагорода Одеського міського голови імені Григорія Маразлі заснована в 2003 році. Нагорода вручається за вагомий внесок у розвиток Одеси в економічній, науково-технічній, соціально-культурній сфері, активну громадянську, благодійну діяльність та меценатство.