У Києві відбудеться прем’єра документального фільму “Де Ти, Адаме?” про чернечі будні монастиря Дохіар (Св. Гора Афон)

Сьогодні, 3 вересня, в столичному кінотеатрі “Жовтень” відбудеться прем’єра документального фільму “Де Ти, Адаме?” українського режисера Олександра Запорощенка. Крім прем’єри також відбудеться зустріч зі знімальною групою, йдеться на Facebook-сторінці прем’єри. 

“Де Ти, Адаме?” – це документальний фільм про чернечі будні монастиря Дохіар (Св. Гора Афон).

“Фільм занурює глядача в життя одного з монастирів Святої Гори Афон. Відокремлене чернече життя, повне справжніх персонажів і “повсякденних святих”, проривається на екран з-під споду наших мирських пріоритетів. Перед очима глядача постає історія про абсолютно безпрецедентний спосіб життя в живій чернечій громаді посеред двадцять першого століття. Особливості створення картини сприяли повному зануренню глядачів у події фільму, адже, крім того, що всі персонажі є реальними, продюсер стрічки — диякон Олександр Плиска (автор ідеї фільму) протягом 10 років щорічно проводив у монастирі Дохіар чверть року. Там він жив пліч-о-пліч з ченцями, розділяючи з ними і побут, і роботу. Саме це дало можливість показати життя одного з монастирів Святої Гори Афон зсередини, зберігши атмосферу й автентичність.

Центральною фігурою фільму став старець монастиря ігумен Григорій, ігумен Афонського монастиря Дохіар. Саме цей неймовірно життєрадісний і харизматичний чоловік стає перлиною і стрижнем картини”, – йдеться в рецензії.
Багаторічний досвід діяльності, пишуть автори, нагородив його глибоким розумінням людської душі, з її прагненням повернутися в стан, властивий людській природі Адама до гріхопадіння.
Фільм вже став окрасою кількох фестивалів, де був високо оцінений глядачами та журі. Презентуватиметься грецькою мовою, з українськими субтитрами.