“Образотворче мистецтво Маріуполя”: Куїнджі, Арнаутов, Ялі та інші

Дорогі друзі! З радістю Вам повідомляємо, що у бібліотеці Культурного центру Федерації грецьких товариств України поповнення: чудова книга “Изобразительное искусство Мариуполя” (“Образотворче мистецтво Маріуполя”).  Її автором є активний учасник мистецького життя міста, грек Олександр ЧЕРНОВ.

Дана книга – це результат кропіткої роботи про маріупольських художників, греків і не лише, їхніх викладачів, тих, хто приїжджав малювати будівництво заводів, ілюстрації до грецьких книжок 30-х років 20 століття тощо.

На 340 сторінках книги «Образотворче мистецтво Маріуполя 2-ї половини ХІХ – ХХ ст» у вигляді нарисів та сторінок історії міститься бібліографічна інформація з понад 400 джерел, що стосується близько 800 імен. Візуалізує матеріал близько сотні кольорових ілюстрацій.

“Я бачу своє завдання в тому, щоб, поки ще є можливість, врятувати від забуття спадщину художників, відтворити творчий образ майстрів, які були незаслужено забуті, в силу різних причин і обставин. Багато в чому на творчу долю художників вплинула провінційність Маріуполя, віддаленість його від художніх центрів, неувага центральної і міської влади до питань культурного життя міста.

Фахівці і любителі мистецтва знайдуть для себе чимало відомостей, часом несподіваних, які стали результатом моїх багаторічних досліджень і збирання. Сподіваюся, вони гідно зможуть оцінити творчий потенціал міста Маріуполя, поглянути на нього не тільки як на індустріальний центр. У своїх дослідженнях я спирався як на друковані матеріали, так і на ресурси інтернету. Використовував я і усні спогади свідків описуваних подій, а також архіви маріупольських художників. На щастя, деякі майстри люб’язно передали їх в моє розпорядження», – розповів Олександр Чернов.

Пресслужба ФГТУ.