Проблеми та перспективи розвитку грецької освіти у Волноваському районі

21 вересня в с. Гранітне Волноваського району Донецької області за ініціативи Федерації грецьких товариств України, за сприянням та безпосередньої участі заступниці Голови районної державної адіміністрації Сидоренко Ольги на базі сільської школи пройшла зустріч Голови ФГТУ Проценко-Пічаджи Олександри з директорами закладів загальної середньої освіти району із населених пунктів: Старогнатівка, Чермалик, Мирне, Гранітне, Андріївка.
В ході наради Левітова Олена – методистка центру координаційно-методичної роботи та національно-патріотичного виховання молоді управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Волноваської РДА , яка курирує навчальний процес з навчання новогрецькій мові в районі, проінформувала присутніх про стан викладання новогрецької мови в районі, наголосила на проблемах.
Голова ФГТУ Олександри Проценко-Пічаджи висловила занепокоєння ✅ щодо зменшення кількості здобувачів грецької освіти в районі та кількості годин, передбачених в навчальному плані шкіл задля вивчення новогрецької, та наголосила на тому, що ✅з реформуванням української системи освіти, маючи всебічну підтримку з боку МОН України в питаннях вивчення рідної мови, ми повинні робити все, що від нас залежить, задля збереження національної освіти в грецьких населених пунктах, тим більше, де є фахові вчителі з величезним творчим потенціалом.
Завідувачка відділом освіти виконкому ФГТУ Олена Добра розповіла про ✅ внесок Федерації в розвиток грецької освіти в районі (забезпечення шкіл навчальною літературою; відправлення вчителів району на стажування в Грецію і на Кіпр для підвищення професійної кваліфікації; обладнання грецьких класів шкільними меблями та технічними засобами навчання за рахунок економічної допомоги з Греції, а також БО «Фонд Бумбураса»; участь в оздоровчих програмах «Гостинність» в Греції (з 2005 року – 329 дітей – безкоштовно і 15 – з повною оплатою) та біля 800 дітей із зони зіткнення Сторін пройшли оздоровлення і психологічну реабілітацію в таборах України за фінансової підтримки мецената – П. Бумбураса; залучення в навчальний процес вчителів з Греції; соціальні програми БО «Фонд Бумбураса»: матеріальна підтримка дітей з малозабезпечених і соціально-незахищених сімей, подарунки на різні свята всім вихованцям шкіл, свято в Сартані «Повинні сміятися діти і в світі жити», поїздка в Одесу на парад до Дня Незалежності Греції тощо). Тобто з боку ФГТУ робиться все для того, щоб простимулювати на місцях інтерес і дорослих, і підростаючого покоління до вивчення новогрецької мови, історії, традицій, звичаїв греків.)
Основні питання, які обговорювалися під час зустрічі: стан забезпечення навчального процесу з новогрецької мови навчальними програмами та підручниками; відсутність фахових спеціалістів в школах району, які мають бажання запровадити на місцях предметне вивчення новогрецької мови; необхідність проведення роз’яснювальної роботи на місцях щодо мотивування бажання учнів вивчати мовне, історичне та культурне надбання грецького народу.
Відповідальна секретарка Волноваського районного товариства греків Гончарова Марія зазначила, що у Волновасі є багато учнів, які мріють вивчати новогрецьку мову. І зазначила, що є великі перспективи запровадження новогрецької мови у школах міста.
В ході дискусії була досягнута домовленість між Федерацією і керівництвом Волноваського району про співпрацю в питаннях розширення мережі шкіл в районі з викладанням новогрецької мови, активної участі вихованців навчальних закладів району в освітніх та культурних заходах Федерації.
Наприкінці зустрічі, оскільки був міжнародний День Миру, директор школи Коссе Олександра вручила всім учасникам зустрічі голубів, зроблених вихованцями школи. У дзьобі кожного голуба були побажання: “Нехай ваше життя буде красивим, яскравим та спокійнім. Нехай вас оберігає Господь, а мир супроводжує в усьому. Бережіть себе й близьких!”.
Учасники зустрічі відмітили, що дуже зворушливо і символічно було отримати “посланців миру” від дітей із зони ООС, які, як ніхто інший, знають жахи війни і з нетерпінням чекають миру.
Федерація грецьких товариств України висловлює щиру подяку Хайтулову Леоніду Миколайовичу і Коссе Олександрі Степанівні за теплий і привітний прийом!
Пресслужба ФГТУ.