III Всесвітня телеконференція грекомовних освітян

19 вересня Федерація грецьких товариств України взяла участь у III Всесвітній телеконференції грекомовних освітян, організатором якої виступила Федерація грецьких вчителів Америки.
У зустрічі взяли участь заступник міністра освіти Греції пані Софія Захаракі, директор Генерального секретаріату у справах греків зарубіжжя МЗС Греції пан Янніс Хрісулакіс, ексзаступник міністра закордонних справ Греції та перший віцепрезидент парламенту Греції пан Григоріс Ніотіс, представники грекомовної освіти Америки, Італії, Австралії, Німеччини, Англії, Росії, Південної Америки, Грузії, Румунії, Греції, Албанії та Кіпру.
Організатори конференції надали можливість майже 100 учасникам із різних куточків світу, де мешкає грецька діаспора, розповісти про свої досягнення, поділитися проблемами, обмінятися думками про наслідки пандемії для навчання грецької мови за кордоном та висловити пропозиції, які сприятимуть збереженню та розвитку на місцях мовного, історичного та культурного надбання грецького народу.
У своєму виступі заступник голови ФГТУ, завідуюча відділом освіти виконкому ФГТУ Олена Добра зазначила:
«….Найважливіше, що об’єднує всіх нас – це бажання поширювати в своїй країні грецьку мову, яка є і підґрунтям культури, думки і цінності цієї культури.
Щоб зберегти еллінізм у наших країнах, нам необхідне здійснення різних міжнародних освітніх і культурних програм та сучасних інноваційних проєктів, які підвищать інтерес молодого покоління до вивчення, а вчителів – до викладання грецької мови (програми з обміну учнями, студентами і викладачами; різні конкурси, фестивалі, форуми; навчальні семінари для вчителів, особливо для тих, для яких грецька не є рідною мовою; виділення грошових премій та стипендій для кращих учнів, які демонструють високі результати у вивченні грецької мови тощо).
Реалізація всіх цих проєктів вимагає створення Всесвітньої організації вчителів грецької мови і грецької культури, яка за фінансової підтримки спонсорів із числа небайдужих меценатів, матиме можливість реалізувати ці та багато інших проєктів, зробити свій внесок у вирішення переважної більшості наших проблем, допомогти втілити в життя наші ідеї …. »
ФГТУ відправила звернення голові Федерації грецьких вчителів Америки пані Стеллі Коколі з проханням взяти на себе ініціативу щодо створення такого важливого органу.
Сподіваємося, що дана ініціатива знайде підтримку в освітній спільноті всіх закордонних країн, в яких мешкають нащадки великого грецького народу.
Пресслужба ФГТУ.