Привітання голови ФГТУ із Днем працівника освіти

Шановні колеги! Дорогі друзі! Від імені Ради ФГТУ сердечно вітаю вас із професійним святом – Днем працівників освіти!
Ваша професія – найблагородніша серед інших, адже кожен, хто обирає педагогічний шлях у сьогоднішній нелегкий час, бере на себе велику відповідальність і дарує тепло свого серця та скарби знань своїм учням і вихованцям.
Сьогодні слова особливої подяки, я хочу висловити учителям новогрецької мови, історії Греції та греків України, усім освітянам, хто на своїх уроках відкриває учням дивовижний світ мови, культури, історії, музики, пісні, танцю, театрального та образотворчого мистецтва, звичаїв, традицій греків України та Греції.
Бути вчителем новогрецької мови – це наполеглива праця, яка дарує молоді надію і допомагає розправити крила для життєвого польоту.
Адже грецька мова залишається мовою, яка збагатила міжнародний науковий дискурс. Більшою мірою ніж будь-яка інша мова! Саме грецька мова розвивала, формувала і виражала початок більшості наукових теорій, філософських думок і літератури.
Грецька мова – це єдина мова в світі, на якій і говорять, і пишуть безперервно протягом, принаймні, 4 000 років.
Вивчення грецької мови, її лексичного і граматичного ладу виховує свідоме ставлення до найважливішого засобу людського спілкування і втілення культури.
А рідна мова формує живе почуття причетності до долі свого народу, розвиває розумові здібності людини, збагачує його духовно.
Саме ви, дорогі освітяни, закладаєте підвалини створення національної еліти! І саме завдяки вашій відданій праці, зростає і формується наш етнос.
Вітаючи вас зі святом, дорогі освітяни, бажаю міцного здоров’я, натхнення, невичерпної енергії, благополуччя та нових педагогічних звершень!
Олександра Проценко-Пічаджи,
Голова Федерації грецьких товариств України.