Художник Лель Кузьмінков. Виставка до 95-річчя у ГКЦ «Меотида» (ВІДЕО)

8 жовтня у Грецькому культурному центрі “Меотида” відбулося відкриття виставки живопису Леля Кузьмінкова, організатором якої виступило Маріупольське товариство греків. 

«Сьогодні ми вікриваємо прекрасну виставку самобутнього художника, нашого земляка. Художника, який має власний стиль, бачення, свій підхід. Дивлячись на ці картини, ми можемо прослідкувати почерк митця. Це ще одна подія для маріупольців, де вони зможуть збагатитися та побачити світ інакше», – сказала на відкритті виставки голова маріупольського товариства греків Надія Чапні.

Відомий мистецтвознавець та дослідник творчості Л.Кузьмінкова Олександр Чернов відзначив, що даний проєкт  адресований усім, хто не байдужий до творів мистецтва. Метою  проєкту є духовне збагачення та залучення широкої громадськості до  творчості грецьких живописців Маріуполя.

 

Присутні згадували життєвий та творчий шлях митця, його видатну роль у розвитку грецького руху. У Музеї Тараса Шевченка в Києві зберігається унікальне рукописне видання «Кобзаря» в першому перекладі на мову греків Приазов’я, зробленому місцевими грецькими поетами Антоном Шапурмою і Леонтієм Кир’яковим. Ілюстрації і оформлення обкладинки виконав Л. Кузьмінков. Відомий україніст, професор Білецький високо оцінив ліногравюри маріупольського художника до творів Т.Г. Шевченка.

 

З великою теплотою відвідувачі виставки згадували дружбу та тісну співпрацю Л.Кузьмінкова та В. Константинова. Після війни вони вчилися в Харківському державному художньому училищі, після закінчення якого 1951 року повернулися до Маріуполя. І потім майже 40 років тривала творча співпраця Леля Кузьмінкова і Валентина Константинова в мозаїках, розписах, вітражах, в монументально-декоративній і портретній скульптурі.

Їхні монументальні роботи прикрашають громадські будівлі багатьох міст. Найбільш відомі роботи майстрів прикрашають рідний Маріуполь. Це мозаїчне панно «Металурги» на залізничному вокзалі, «Люди «Важмашу» — смальтова мозаїка в інженерному корпусі заводу», «Юність» — мозаїка на водній станції, «Материнство», «Спорт», «Праця», «Навчання» — мозаїки на цехах заводу «Азовмаш», монументальний фриз — барельєфи з мозаїкою «Юнак» і «Дівчина» тощо.

Пресслужба ФГТУ.