Іспити для іноземних громадян, які бажають отримати грецьке громадянство, будуть відновлені у травні 2021 року

Про це йдеться в заяві Міністерства захисту громадян Греції, яке опубліковано після затвердження в парламенті законопроекту, що передбачає, що для отримання громадянства кандидати повинні продемонструвати достатні знання грецької історії, географії, культури та політики, а також достатнє володіння мовою на письмових тестах.

Протягом наступних кількох тижнів Міністерство захисту громадян Греції створить два комітети. У перший буде набрана група з семи педагогів, якій буде доручено скласти перелік з 300 питань з історії та географії і 100 питань з мови для іспитів. Друга група з 11 осіб буде відповідати за організацію і проведення тестів. Ключовою метою нового закону є прискорення поточного процесу видачі громадянства, оскільки співбесіди з кандидатами, які подали заяви в 2015 і 2016 роках, ще не завершені.

Як ми повідомляли раніше, на початку жовтня цього року парламентом Греції був прийнятий новий закон, який вносить поправки до Кодексу грецького громадянства для іноземців, охочих стати натуралізованими греками.

Потенційні кандидати повинні здати іспити і продемонструвати знання грецької культури, політики та історії, а також показати, що вони володіють грецькою мовою на рівні “B1”. В даний час накопичилося близько 30 000 заяв на отримання громадянства, деякі з яких пролежали в очікуванні протягом 7-8 років. Грецька держава вважає, що нова програма тестування допоможе прискорити процес розгляду заявок.

Нові письмові іспити замінять попередні усні тести, які, якщо закон пройде, будуть використовуватися тільки при особливих обставинах.

Питання по тестах будуть обрані зі списку предметів, до яких всі бажаючі отримати грецьке громадянство отримають доступ в інтернеті. Крім того, якщо кандидат не пройшов тест в перший раз, йому буде дозволено пройти його знову – за умови, що він заплатить внесок. Вартість першого іспиту складе 250 євро.

Тестування буде проводитися двічі на календарний рік, і успішні кандидати повинні набрати 80% або вище, щоб мати право на громадянство. Остаточне рішення про надання громадянства приймається після співбесіди з двома посадовими особами з генерального секретаріату міністерства з питань громадянства. За це потрібно буде доплатити ще 550 євро. Таким чином загальна вартість складе 800 євро.

Якщо запит відхилений, іноземний громадянин має право подати апеляцію до компетентного адміністративного апеляційного суд. Необхідним елементом для натуралізації також є довідка про несудимість та рівень мінімального доходу, розмір якого буде визначатися рішенням Генерального секретаря по громадянству. Необхідний дохід ні в якому разі не може бути нижче річної заробітної плати некваліфікованих робітників.