У Туреччині розкопали гробницю давньогрецького астронома Арата

Давньогрецький астроном та поет Арат народився у 315 році до н. е.

Археологи, що працюють на місці стародавнього грецького міста Солі Помпейполіс в південній провінції Мерсін в Туреччині, відкрили меморіальне поховання давньогрецького астронома й поета Арата, який народився у 315 році до н. е. Про це повідомляє портал Greek Reporter.

Як зазначається, це місце було важливим не лише в грецьку, а й у римську добу. Цікаво, що залишки Солі Помпейполіса було знайдено лише в XIX столітті, коли були розкопані руїни Зимбилли Тепе в чорноморському регіоні Туреччини.

Зокрема, могилу обдарованого поета й астронома Арата розкопує професор Ремзі Ягджі, завідувач кафедри музеології турецького університету Докуз Ейлюль.

За його словами, це відкриття має важливе значення для історії регіону й буде представляти великий інтерес для мандрівників та туристів, які захочуть побачити пам’ятник.

Новини за темою: У Казахстані розкопали скелет тисячолітнього домашнього кота з “нелегким життям”

“Вперше була виявлена меморіальна гробниця, пов’язана з археологією стародавнього міста Солі Помпейполіс. Крім більш знайомих будівель, таких як вулиці з колонами, старовинний порт, театр і лазня, було виявлено щось дуже унікальне. Ця знахідка надає динаміку древньому місту і може вплинути на туризм в регіоні”, – наголосив професор.

За словами археолога, розкопки руїн Солі Помпейполіса ведуться з 20 липня 2020 року. Також дослідник вказав на два ряди шестикутних структур і арки навколо меморіальної гробниці, які були розкопані його робітниками. Він додав, що Арат був широко відомий як в період еллінізму, так і в римський період: його роботи з астрономії, а також його поезія все ще читаються і вивчаються донині.

Як відомо, Арату, який також відомий як Арат з Сол, належать астрономічна поема “Явища” в 732 віршах і поема “Ознаки погоди” в 422 віршах. Ця поема вагомо вплинула на розвиток подальшої літературної традиції.