Обличчя еллінізму: Надія ЧАПНІ – людина активної життєвої позиції

Розумна, відкрита, активна жінка. Так про Надію Андріївну висловлюються її колеги. А друзі називають її харизматичною особистістю, Жінкою, котра випромінює доброзичливість і теплу енергію. Душа компанії!
Є багато слів, якими можна спробувати охарактеризувати цю талановиту грекиню, справжнього Лідера маріупольських греків. Професіонал своєї справи, готова йти до кінця з людьми, які розділяють її погляди та мають спільне бачення розвитку грецького національного руху.
Але пані Надія підкорила серця своїх земляків ще й своєю толерантністю, вмінням дружити та співчувати, своєю вишуканою жіночністю та інтелігентністю, а ще неповторним грецьким колоритом, любов’ю до грецької музики та танцю, блискучим знанням румейської та новогрецької мов.
З іскринкою в очах, з веселою усмішкою на вустах вона крокує життєвими шляхами – усміхнена і доброзичлива, щира та натхненна, талановита і комунікабельна, наша улюблениця – Надія Андріївна Чапні.
Надія Андріївна Чапні – одна з перших викладачів новогрецької мови в Україні. Закінчивши Таганрозький педагогічний інститут, працювала в навчальних закладах Маріуполя.
Після вивчення новогрецької мови в Тбіліському університеті, Московському педінституті ім. Н. Крупської та Яннінському університеті працювала в СШ № 66, Маріупольському гуманітарному інституті (Маріупольський державний університет). У 1996-1997 рр. завідувала кафедрою еллінізму Маріупольського гуманітарного інституту, потім працювала перекладачем Генерального консульства Греції в Маріуполі. Заступник голови ФГТУ.
У 2003-2006 рр. – член Координаційної Ради САЕ Європи, 2006-2009- член Координаційної Ради периферії країн Причорномор’я Всесвітньої Ради греків зарубіжжя.
Очолює МТГ з 2002 року.
Сьогодні ця талановита жінка відмічає й День народження!
Дорога Надіє Андріївно, прийміть сердечні вітання, сповнені людської шани та поваги з нагоди Вашого Дня народження. Вдячні Вам, що своєю громадською діяльністю Ви утверджуєте нездоланний дух греків України та несете віру у велике майбутнє нашого народу. Ваш багатий життєвий досвід та мудрість дають наснагу і вчать патріотизму.
Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, добробуту, миру і Божої благодаті. Χρόνια πολλά!
Пресслужба ФГТУ.