Привітання голови ФГТУ Олександри Проценко-Пічаджи з нагоди річниці Дня “ОХІ” та Дня визволення України від нацистських загарбників

Дорогі друзі!

Від імені Ради Федерації грецьких товариств України щиро вітаємо Вас із річницею Дня «Охі!».

80 років відділяє нас від дати, коли  прем’єр-міністр Греції Іоанніс Метаксас сказав «Ні!» (грец. Όχι) італійському послу на ультимативну вимогу диктатора Муссоліні надати військам Осі плацдарм на території Греції для гарантії її нейтралітету у Другій світовій війні.

Ці роковини викликають почуття гордості за грецький народ та гіркий сум водночас. Вони уособлюють героїзм, силу духу, важку працю синів та доньок Еллади й вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих життів, нездійсненних мрій.

28 жовтня ми відзначаємо і 76-у річницю Дня визволення України від нацистських загарбників. Знаючи, якою великою ціною завойовано нашу перемогу, схиляємо голови перед священною пам’яттю загиблих, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни.

Сьогодні на долю нашого народу, особливо мешканців грецьких селищ у зоні ООС, випало випробування неоголошеної війни. Але ми здолаємо і цю агресію, адже сила духу наших земляків, підсилена героїчними прикладами звитяги борців за свободу Греції, є нездоланною.

Нехай невгасиме світло Дня «Охі!» додає нам віри у мир та щасливе майбутнє сьогодні. Щира вдячність сердець і пам’ять про величний подвиг захисників житиме!

                                                                     Олександра ПРОЦЕНКО-ПІЧАДЖИ, 

голова Федерації

                                                                    грецьких товариств України.