5 листопада – презентація книги «Грецька громада та консули Греції у Бердянську ХІХ – початку ХХ століття»

На презентації плануються виступи авторів, Генерального Консула Греції в Маріуполі, голови Федерації грецьких товариств України; голови ГС «Асоціація національних меншин Запорізької області»; голови бердянського грецького товариства «Еллада», доктора Едварда Уотерса (Університет Нотр-Дам Австралії).
Topic: Presentation of the book “The Greek Community and Consuls of Greece in Berdyansk of the Nineteenth – early Twenties Centuries”
Time: Nov 5, 2020 10:00 AM Kyiv
Meeting ID: 821 2286 1905
Passcode: 3j5Be8
У книзі розглянуто зв’язки Бердянська з греками до заснування тут грецького консульства; історія дев’ятьох консулів Королівства Греція в Бердянську; зв’язки греків із консульством Великої Британії в місті; грецьке мореплавство, експортну торгівлю через Бердянський порт і внесок грецьких купців в економічний розвиток Бердянська другої половини ХІХ – початку ХХ ст.; місце греків у громадському, культурному житті, освіті та охороні здоров’я в Бердянську. Вводиться до наукового обігу інформація про багато сотень етнічних греків – підданих Королівства Греція, Російської, Османської імперій, Іонійської республіки, що до 1864 р. була під протекторатом Британської імперії, а також про представників інших родин, з якими греки Бердянська були в духовній чи кровній спорідненості. Акцент зроблений на відтворенні розбудови мережевих зв’язків греків у Бердянську впродовж ХІХ – початку ХХ ст. на основі записів у метричних книгах місцевих православних храмів. Наводяться подробиці щодо греків, які були у Бердянську консульськими представниками Великої Британії, Османської імперії, Нідерландів, Швеції та Норвегії, а також дані щодо мережевих зв’язків і духовної спорідненості з греками консульських представників Пруссії, Німецької імперії, Бельгії, Франції, Данії, Іспанії, Італії, Австро-Угорщини та Аргентини в Бердянську.