Уряд Греції готує закон про податкові пільги для трудових мігрантів

Завдяки такій програмі уряд сподівається залучити до Греції професіоналів і заманити назад деяких з близько 800 тис. греків, які виїхали під час багаторічної боргової кризи

Уряд Греції готує закон про податкові пільги для робітників, які переїжджають до країни з-за кордону. Про це повідомив радник прем’єр-міністра Кіріакоса Міцотакіса з фінансових питань Алекс Пателіс, передає Reuters.

“Робітник з-за кордону, який переїжджає до Греції, матиме право на 50%-ве звільнення від податку на доходи, отримані тут за сім років відповідно до плану”, – Пателіс.

За його словами, закон про податкові пільги для трудових мігрантів буде внесений до парламенту до кінця року. Мета уяду – створити робочі місця за рахунок переїзду людей до Греції, або за рахунок компаній, що переводять робітників до країни. Крім того, закон також спрямований на зупинку відпливу мізків з країни у період кризи.

Пателіс сказав, що пакет стимулів набуде чинності в 2021 році, і люди, які не були податковими резидентами Греції протягом останніх семи років, також матимуть на право пільги.

“Основним критерієм для отримання податкової пільги є податкове резидентство” – пояснив радник міністра.

Будь-які обмеженнямене щодо рівня доходів або видів роботи накладатися не будуть.

Уряд прогнозує, що завдяки такій програмі він зможе привабити до Греції професіоналів і заманити назад деяких з близько 800 тис. греків, які виїхали під час багаторічної боргової кризи, щоб продовжити кар’єру за кордоном.

Афіни також бачать для себе потенційний “бонус від Brexit”, щоб створити можливості для переїзду британців до Греції після виходу їхньої країни з ЄС.