Президент Грецької Республіки: “Повстання студентів Афінської Політехніки є відправною точкою для нашої демократії”

Повстання в Афінському Політехнічному університеті — повстання студентів Афінського національного технічного університету проти диктатури «чорних полковників», що розпочалось 14 листопада 1973 року в Афінах. 17 листопада повстання було жорстоко придушене військовими. Щороку 17 листопада відзначається в Греції як загальнонаціональний день пам’яті.
“Повстання студентів Афінської Політехніки є відправною точкою для нашої демократії у новому періоді історії Греції, після падіння диктатури «чорних полковників».
Це кульмінаційний акт опору, символ політичної свободи та самовизначення, який сформував не лише те покоління та його борців, чию пам’ять ми вшановуємо сьогодні, але й ознаменував перехід країни до політичної нормальності та стабільності.
Повстання Політехніки є подією, коли виражені за короткий проміжок часу смисли змінили нашу державну модель. Мить душевного підйому заперечення тиранії з надзвичайною екзистенційною напругою для кожного та кульмінація у вигляді найсамовідданішого політичного акту. Акту ризикованого, який попри те, що розгорівся від запалу молоді, не був короткочасним одномоментним вибухом емоцій, але колективним вираженням самопожертви.
Цього року відзначення річниці повстання Афінської Політехніки проходить у безпрецедентних умовах через пандемію. Проте його послання у ці важкі для батьківщини часи є голосним та всеохопним: демократія – це не просто свобода, це ще й відповідальність.
Це вихід за межі індивідуального задля користі загалу, це відданість загальному добробуту, увага до громадського здоров’я та солідарність, оскільки це боротьба всіх нас.”, з послання Президента Грецької Республіки пані Катерини Сакелларопулу https://www.facebook.com/KateSakellaropoulou/.
Переклад з новогрецької https://www.facebook.com/GreeceinUkraine/