Президент Грецької Республіки пані Катерина Сакелларопулу: “Знадобиться час, щоб зруйнувати стереотипи, зумовлені нерівністю статей”

Сьогодні, 25 листопада, у світі відзначають Міжнародний день боротьби з насильством над жінками.
“Насильство над жінками, насильство фізичне, сексуальне, психологічне та економічне, насильство, яке вражає цілісність та гідність усіх, хто його зазнає, є світовим явищем, унікально витривалим у часі історично, з болючими наслідками.
І попри те, що про нього рідко заявляють і ще рідше за нього карають, дані вражають: згідно з ООН, одна з трьох жінок у якийсь момент свого життя стикається з насильством із боку свого партнера, одна з п’яти стає жертвою зґвалтування чи спроби зґвалтування, один мільйон жінок у світі піддаються сексуальній експлуатації чи примусовій праці.
Панування патріархальних підвалин, наперед визначені гендерні ролі та дискримінація за статевою ознакою репродукують проблему і у наші дні сприяють її загостренню.
Пандемія коронавірусу, фінансові проблеми, вимушене співіснування у обмеженому просторі житла через карантин, все більше погіршення наших щоденних реалій, створюють вибухову атмосферу, сприятливу для виникнення домашнього насильства і збільшення кількості злочинів проти жінок, які інколи закінчуються вбивствами.
Міжнародний день усунення насильства над жінками є символічною датою, яка, проте, має велике значення. Вона вимагає готовності та активної діяльності, неприпустимості та нетерпимості насильства проти жінок,
покарання винних, створення структур підтримки та захисту жертв.
І, головним чином, зміни сімейної та суспільної моделі через освітній та консультативний процеси.
Знадобиться час, щоб зруйнувати стереотипи, зумовлені нерівністю статей, які є ідеологічним підґрунтям цього явища.
Часто осуду піддають не винуватця, а саму жертву, формуючи колективну толерантність до дій, які мають бути осуджені і морально, і кримінально.
Допоки це станеться єдиним шляхом є суворе дотримування наявного законодавства та створення захисного середовища для жінок, які зазнали чи зазнають поганого поводження.”
Президент Грецької Республіки
пані Катерина Сакелларопулу.
Переклад на українську https://www.facebook.com/GreeceinUkraine/