Присвячується Міжнародному дню людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю.
У країні довгожителів, у Греції, тривалість життя сягає у середньому 82 роки, до літніх людей, а також до осіб з обмеженими можливостями ставляться, перш за все, неймовірно тепло.
Звична картинка з «доковідного життя» на вулицях, у кафе, парках, місцях зустрічі – молодші члени родини дбайливо та з величезною любов’ю супроводжують, підтримують старших, хто погано ходить чи бачить, та потребує такої опіки. Така собі «терапія» обіймами.
Іще два приклади. Саме в Греції Панайотіс Курумбліс (грец. Παναγιώτης Κουρουμπλής) у 1996 році став першим сліпим членом парламенту Греції. Він залишався в політиці аж до 2016 року. Працював міністром охорони здоров’я та соціальної солідарності в уряді А.Ципраса.
А ця подія – буквально з останніх новин, яку із задоволенням обговорювали в Греції.
22-х річний студент університету в Салоніках Маріос Гіяннакоу (Marios Giannakou), який захоплюється спортом, до цього багато разів підкорював найвищу вершину гори Олімп. Проте цього разу, молодий атлет підняв із собою на спині дівчину-студентку із своєї групи, яка нездатна ходити. Коли вони познайомилися, Елефтерія (Eleftheria Tosiou) розповіла йому про свою мрію.
Підйом, який тривав більше 10 годин, спортсмен назвав найбільш позитивним та значущим досвідом.
Вчимося разом цивілізованій суспільній практиці, нормалізації сприйняття людей з обмеженими можливостями.
Один з таких кроків – ініціатива Міністерства закордонних справ України, яке підписало меморандум про співробітництво із «Доступно.UA», покликаний перетворити наше Міністерство на перший в Україні цілковито безбар’єрний орган державної влади.
Даний текст опубліковано на офіційній сторінці Посольства України у Греції https://www.facebook.com/Embassy-of-Ukraine-to-the-Hellenic-Republic-1474484016097476