Маріупольське товариство греків розкриває таємниці приготування традиційного пирога “Шумуш” (ВІДЕО)

Маріупольський телеканал ТВ-7 напередодні новорічних свят запустив рубрику «Смачно з ТВ-7», в якій представники різних національностей готують свої новорічні страви. І, коли журналістка телеканалу звернулася до Маріупольського товариства греків (голова Н.А.Чапні) із пропозицією продемонструвати грецьке новорічне блюдо, ми вирішили представити новорічний листковий пиріг «шумуш». Адже це не просто смачна страва, в ній закладена концентрація традицій і звичаїв нашого народу.

У кожній грецькій родині на Старий Новий рік, на Ай-Василь, готували новорічний пиріг, в який клали монету. У різних селах такий пиріг має різні назви: шумуш (шмуш), кубіте, піта, васіліапіта; начинку: гарбуз із м’ясом, рис із м’ясом.

Приготувати новорічний шумуш у себе на кухні люб’язно погодилася членкіня Маріупольського товариства греків Тетяна Чапні, за що ми їй щиро дякуємо. Ми дякуємо затишній оселі сім’ї Чапні Костянтина і Тетяни, які намагаються слідувати принципам грецького традиційного укладу життя, і передають це своїм дочкам.

А від імені наших жінок хочу сказати, що ми пишаємося тим, що причетні до справи збереження наших національних традицій і передачі їх молодшому поколінню. Ми вміємо добре працювати і славно святкувати.

З прийдешнім Новим роком всіх! ХРОНЯ ПОЛА!

 

           Людмила ЛЮБАНСЬКА,

голова жіночої організації

Маріупольського товариства греків.