«Великий історичний день для православ’я»

Голова Фонду Бумбураса Пантеліс Бумбурас відвідав значну для православ’я подію у Відні

«Великий історичний день для православ’я», – так охарактеризував подію Вселенський Патріарх в своїй заяві AM-PE (Афінсько-Македонський інформаційний центр), під час багатогодинної церемонії у Відні, яка відбулася минулого вівторка, в рамках святкування 50-річчя Закону про православ’я в Австрії, відкриття нової каплиці Святого Іоанна Златоуста та відкриття святкової зали імені Рігаса Фереоса при митрополії Австрії, яку провів сам.

Вселенський Патріарх провів годинну зустріч з новим федеральним канцлером Австрії Себастіаном Курцом, який, в ході переговорів, окреслив глобальну політичну ситуацію, підкреслив важливість присутності Православ’я в Австрії і роль Вселенського Патріархату на міжнародному рівні.

На церемонії, яка відбувалася минулого вівторка, були присутні представники австрійського уряду на чолі з президентом австрійського парламенту Вольфгангом Сомботка, десятки священиків-представників різних церков, видатний Патріарх Олександрії і всієї Африки Теодорос ІІ, а також кардинал Ватикану і голова Папської Ради сприяння єдності християн, кардинал Курт Кох. За запрошенням митрополита Австрії та екзарха Угорщини і Центральної Європи Арсенія, церемонію відвідав голова Фонду Бумбураса пан Пантеліс Бумбурас зі своєю дружиною Теодорою Бумбурас. Серед запрошених були присутні посол Греції в Австрії пані Хрісула Аліфері та посол Кіпру в Австрії пан Маріус Іеронімідис разом з послами інших країн, а також представниками австрійського суспільного життя і сотнями віруючих.

Церемонія розпочалася з урочистого відкриття каплиці Святого Іоанна Златоуста Вселенським Патріархом, Іоанн Златоуст був першим, хто провів службу німецькою мовою в Константинополі в 4-му столітті. Каплиця є третім по рахунку грецьким православним храмом у Відні, разом із собором Святого Георгія і собором Святої Трійці, в цій каплиці німецькомовні прихожани митрополії Відня, мають змогу щотижня відвідувати недільні служби німецькою мовою.

Після Великої вечірні, яка пройшла в історичній церкві Святого Георгія, відбулося святкування в соборі Святої Трійці, з нагоди 50-річчя прийняття австрійським парламентом 14 липня 1967 року закону про офіційне визнання Православної Церкви та ролі Вселенського Патріархату і його представника в країні, офіційне визнання митрополії Австрії як юридичної особи публічного права.
У своїй промові, митрополит Австрії та екзарх Угорщини і Центральної Європи Арсеній, посилаючись на внесок православ’я в минулому і сьогоденні, зауважив той факт, що з прийняттям закону в 1967 році розпочалася нова ера, висловив глибоку повагу присутнім на ювілеї Вселенському Патріарху і Патріарху Олександрійському.

У своїх виступах, історики і представники австрійської держави, згадували історію Візантійської імперії та двох грецьких громад у Відні, відзначили їхній внесок у розвиток економіки та культури Австрії, наголосили, що внесок Православної Церкви – це посилення та поглиблення християнської влади в країні.
Голова Папської Ради сприяння єдності християн, кардинал Курт Кох передав слова Папи Римського та вручив чек на суму 100.000 євро, для будівництва першого православного монастиря в Австрії, яке планується в Санкт Андре ам Цикзеє в австрійському Бургенланді.

Святкування ювілею завершилося промовою Вселенського патріарха Варфоломія, який наголосив на важливості австрійського федерального закону про Православ’я в якості моделі в Європі для державних відносин і церкви, наголошуючи на необхідності рухатися вперед до істини та любові з іншими церквами. Він також згадав про співпрацю, як уже зазначалося, православних церков та Австрійської Республіки, висловлюючи свою подяку Папі Франциску за пожертвування на будівництво православного монастиря, а також оголосив, що він відвідає в травні наступного року в Римі, восьму за рахунком зустріч, з головою Римсько-католицької церкви в рамках зміцнення дружби і церковних зв’язків.

Вселенський Патріарх відкрив у будівлі Метрополії Австрії новий великий зал, який носить ім’я великого провидця і героя Національного визвольного руху Рігаса Фереоса, який жив і працював у Відні, цього року відзначається 220 років з моменту його смерті. За день до цього, Вселенський Патріарх подав заявку на участь, в якості основного доповідача, в Міжнародній конференції з питань миру між релігіями та цивілізаціями у Відні, організовану Міжконфесійним фондом «KAICIID Діалог Центр», а також згадав про роль релігії для поширення миру і взаєморозуміння між народами і культурами з урахуванням зростаючого секуляризму і фундаменталізму в сучасному світі.

Джерело: https://www.facebook.com/boumbourasfoundation/posts/2042950512642462