Привітання Генерального секретаря з питань державної дипломатії та греків зарбіжжя пана Янніса Хрісулакіса учасникам та організаторам Х Міжнародного фестивалю грецької пісні ім.Т.Каци

Дорогі співвітчизники! Дорогі друзі! Вітаю вас із міста Афіни.

Міжнародний фестиваль грецької пісні, присвячений пам’яті легендарної Тамари Каци, з успіхом проводиться вже у десятий раз. Цьогорічна культурна подія є приємною нагодою побути поруч з вами, навіть у мережі онлайн.

Дозвольте мені спочатку привітати та висловити подяку за запрошення та ініціативу Федерації грецьких товариств України на чолі з дорогою подругою – Олександрою Проценко-Пічаджи.

Завдяки своїй особистій багатогранній та системній  діяльності, Федерація є центром грецької присутності в Україні, розвитку та популяризації культури, традицій та грекомовної освіти.

У Генеральному секретаріаті державної дипломатії та греків зарубіжжя Міністерства закордонних справ Греції раді усвідомлювати, що визнаний і популярний фестиваль грецької пісні безперешкодно проводиться, навіть в умовах пандемії.

Мені дуже приємно, що наша підтримка цього культурного заходу цього року зібрала понад 100 учасників із різних куточків України, а також із інших країн.

Перед початком сьогоднішнього онлайн-концерту переможців Х Міжнародного фестивалю грецької пісні я хотів би привітати організаторів, членів журі та всіх учасників.

Хочу зупинитися на тому, що «золотий голос» Тамари Каци продовжує надихати молодь і сьогодні. І водночас він нагадує нам, наскільки цінним є внесок і присутність греків та їхніх громад в Україні. Її голос нам нагадує про наших співвітчизників, які піклуються про збереження своєї ідентичності у поєднанні з місцевими традиціями Надазов’я. І це здійснюється, завдяки безперервній та системній боротьбі, яка не завжди була легкою.

Як я вже зазначив на початку, Х Міжнародний фестиваль грецької пісні, який проходить онлайн, – це прекрасна нагода зустрітися, навіть у такій спосіб.

Я хотів би запевнити вас, що Генеральний секретаріат державної дипломатії та греків зарубіжжя завжди поруч з вами, щоб підтримати та підкреслити значимість вашої присутності для еллінізму.

Напередодні святих днів, які наближаються, я хочу привітати вас, ваші сім’ї та величезну грецьку громаду України з Різдвом Христовим! Нехай Новий рік стане роком возз’єднання для всього еллінізму!

Давайте насолоджуватись творчістю переможців Х Міжнародного фестивалю грецької пісні. Нехай Пам’ять про Тамару Каци надихає на грецьке художнє вираження!

Дякую!