Греція не дозволяє традиційне святкування Водохрещі

Греції посилила карантинні обмеження, починаючи з 6:00 ранку неділі, 3 січня. Про це повідомляю Балканський оглядач https://www.facebook.com/BalkanObserverforUkraine
Комендантська година діятиме з 21:00 до 5:00 ранку, замість попередніх обмежень з 22:00 до 5:00 ранку, і лише ті, хто їде на роботу або з роботи або має надзвичайну ситуацію, можуть її порушити.
Книжкові магазини, сезонні святкові торгівельні точки, перукарські та манікюрні салони, інші підприємства, що не пропонують товари чи послуги першої необхідності, зачиняються.
Більше не дозволено користування послугою, яка дозволяла громадянам замовляти товари через Інтернет або телефоном, а потім забирати їх із магазину у визначений час.
Церкви залишатимуться закритими протягом цього періоду, і традиційне святкування Водохрещі 7 січня не відбудеться.
Грецька традиція передбачає плавання у водоймах “за хрестом” – плавці мають виловити хрест, який благословив і кинув у воду священик.
Служби на свято Хрещення / Богоявлення відбуватимуться без присутніх вірних.
Як і раніше, щоб залишити свої домівки, греки мають надіслати SMS на гарячу лінію 13033 із зазначенням причини.
Нові заходи діятимуть до понеділка, 11 січня, коли буде проведена оцінка епідеміологічної ситуації в країні.
Вживаючи нові заходи, уряд сподівається запобігти навантаженню на систему охорони здоров’я країни після свят та покращення епідемічної ситуації, яка має дозволити 11 січня безпечно відкрити школи всіх рівнів.
Незважаючи на загальнодержавний режим локдауну, який діє в Греції з початку листопада, кількість випадків скоротилася не так швидко, як сподівалися урядовці. Близько 2500 хворих на коронавірус провели Різдво в лікарнях, понад 400 людей перебувають на лікуванні в реанімаційних відділеннях.
Медична система країни працює майже на межі потужності.
Г
Фото: https://www.iefimerida.gr/news/311357/eorti-ton-theofaneion-giati-voytame-sto-nero-gia-na-piasoyme-stayro