В Греції заарештовано православного священика за порушення карантину

В Греції заарештовано православного священика, який всупереч карантинним обмеженням проводив літургію з десятками присутніх вірян.
37-річного священика з монастиря біля Лариси було затримано та оштрафовано на 1500 євро в неділю, 3 січня. Наступного дня він був засуджений до тримісячного ув’язнення.
Близько 40 віруючих, які відвідували службу, були оштрафовані.
Цей інцидент є черговою ознакою протистояння між багатьма православними священиками, особливо у сільській місцевості, та грецькою владою через обмеження, введені для припинення поширення коронавірусу.
У понеділок Священний Синод, керівний орган Грецької Церкви, виступив із заявою, в якій висловив свою незгоду із намірами уряду запровадити жорсткіші обмеження цього тижня, коли відзначається свято Водохреща та Богоявлення.
Згідно із урядовим рішенням, святкові служби мають проводитися за зачиненими дверима, без присутності вірян. Також заборонено традиційне “плавання за хрестом”, коли віруючі (чоловіки) мають дістати хрест, який священик благословляє та кидає у воду.
Синод заявив, що церкви відкриються на свята так, як було заплановано.
У відповідь на рішення Священного Синоду уряд наголосив, що Церква не звільняється від виконання закону.
“Ми віримо, що Грецька Церква повністю зрозуміє важливість цих критичних моментів для нашого суспільства, оскільки Церква діяла з відповідальністю до сьогодні”, – наголосили в уряді.
Як повідомлялось, Греції посилила карантинні обмеження, починаючи з 6:00 ранку неділі, 3 січня.
Комендантська година діє з 21:00 до 5:00 ранку, замість попередніх обмежень з 22:00 до 5:00 ранку, і лише ті, хто їде на роботу або з роботи або має надзвичайну ситуацію, можуть її порушити.
Книжкові магазини, сезонні святкові торгівельні точки, перукарські та манікюрні салони, інші підприємства, що не пропонують товари чи послуги першої необхідності, зачинені.
Не дозволено користування послугою, яка дозволяла громадянам замовляти товари через Інтернет або телефоном, а потім забирати їх із магазину у визначений час.
Як і раніше, щоб залишити свої домівки, греки мають надіслати SMS на гарячу лінію 13033 із зазначенням причини.
Церкви залишатимуться закритими протягом цього періоду, і традиційне святкування Водохрещі 7 січня не відбудеться.
Нові заходи діятимуть до понеділка, 11 січня, коли буде проведена оцінка епідеміологічної ситуації в країні.
Вживаючи нові заходи, уряд сподівається запобігти навантаженню на систему охорони здоров’я країни після свят та покращення епідемічної ситуації, яка має дозволити 11 січня безпечно відкрити школи всіх рівнів.