Обрядовий хліб греків Приазов’я “Псалтир” у реєстрі елементів нематеріальної культурної спадщини Донецької області

Народ існуватиме доти, доки в його середовищі буде зберігатися й розвиватися його культурне надбання. Нематеріальна культурна спадщина Приазов´я різноманітна, глибока, яскрава.
Одне з основних завдань бібліотек Мангушської РЦБС є збереження традицій, обрядів давнини, які збереглись до сьогодення.
В цьому році для формування Переліку елементів нематеріальної культурної спадщини на місцевому рівні було заповнено 12 облікових карт, з них 6 облікових карт надіслано до Донецького обласного навчально- методичного центру культури.
Згідно наказу управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації, до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Донецької області включено 2 елементи: «Приготування козацького борщу з кропивою» в селі Стародубівка Мангушського району та «Псалтир. Приготування обрядового хлібу греків Приазов’я» с. Урзуф.
Вони включені до Національного реєстру та ввійшли до календаря “Нематеріальна культурна спадщина 2021 ДОНЕЧЧИНА: ЗБЕРЕЖИ ДЛЯ НАЩАДКІВ!”
Ірина САРБЄЙ.